Norint užtikrinti gražią ir labai funkcionalią virtuvę, reikia kruopščiai planuoti. Pateikiame keletą patarimų, į kuriuos reikia atsižvelgti kuriant virtuvę.

Jūsų virtuvėje atliekamos įvairios svarbios kasdienės užduotys, todėl ji turi ir sunkiai dirbti, ir gerai atrodyti. Nesvarbu, ar gaminate maistą, ar valote, ar valgote, ar pramogaujate, virtuvė turėtų būti erdvė, kurioje mėgstate būti, o apgalvotas virtuvės dizainas gali padėti tai įgyvendinti. Jei planuojate atnaujinti virtuvę ar projektuojate naują virtuvę, šie patarimai padės sukurti erdvę, kuri jums patiks.

Organizuodami virtuvę pagalvokite, kaip ir kur paprastai naudojate daiktus. Pusryčių maistą ir dubenėlius laikykite šalia pusryčių stalo. Laikykite įvyniojimus ir plastikinius indus vienoje patogioje vietoje šalia darbinio paviršiaus, kad galėtumėte suvynioti likučius. Prie indaplovės suraskite indus ir stalo įrankius, kad palengvintumėte iškrovimo procesą.

Suprojektuokite plačius takus. Įsitikinkite, kad jūsų virtuvės aukšto plane yra pakankamai vietos tarp spintelių ir salos, kad galėtumėte lengvai judėti erdvėje. Paprastai virtuvės keliai turi būti bent 36 colių pločio. Planuodami atitinkamai sureguliuokite virtuvės salas ir pusiasalius.

Tiesioginis eismas per virtuvę. Eismo srautas yra pagrindinis dalykas projektuojant virtuvę. Kad virtuvė būtų suprojektuota vaikams, laikykite viryklę ne eismo zonose, kad vaikai neprigriebtų rankenų ir nepraleistų. Taip pat leiskite šaldytuvui naudotis tiek praeiviams, tiek žmonėms, dirbantiems maisto ruošimo ir valymo vietose. Raskite tinkamą mikrobangų krosnelės aukštį. Tinkamas mikrobangų krosnelės aukštis ir vieta skirsis atsižvelgiant į virėją ar vaikams pritaikytą virtuvės pobūdį.

Nustatykite salos funkciją. Kalbant apie virtuvės salas, forma atitinka funkciją. Prieš apsvarstydami dizainą, pagalvokite, kaip norėtumėte naudoti salą erdvėje. Pavyzdžiui, jei norite gaminti maistą ir valgyti virtuvės saloje, suplanuokite pakankamai vietos, kad viryklė būtų saugiai atskirta nuo valgomojo zonos. Saloje taip pat gali būti kitų elementų, tokių kaip kriauklė ar indų plovimo mašina, kad būtų užtikrintas didesnis funkcionalumas https://www.leojar.lt/89-virtuves.