Bėgant metams, veido bruožai palaipsniui keičiasi dėl natūralių su amžiumi susijusių pokyčių. Atsižvelgiant į paveldimumą, individualias anatomines ypatybes ir gyvenimo būdą, kai kuriems pirmieji senėjimo požymiai pasireiškia anksčiau, kitiems -vėliau. Tam tikru momentu atspindys veidrodyje nustoja džiuginti: veidas praranda jaunystę ir gaivumą, ovalas gali tapti neryškus, išryškėja ryškios raukšlės ir suglebęs smakras, skruostai įdumba. Nesvarbu, kokią gera veido priežiūra, veiksmingi liaudies metodai ir kosmetikos procedūros naudojamos, laikas daro savo, visos šios priemonės gali paveikti tik paviršinius odos sluoksnius.

Kai su amžiumi susijusių pokyčių nebegalima ištaisyti kosmetinių procedūrų pagalba, į pagalbą ateina plastinė chirurgija. Klasikinis veido patempimas leidžia susidoroti su minkštųjų audinių sukritimo problema ir ištaisyti net ryškias raukšles.

Šiuolaikinė estetinė medicina pastaraisiais metais padarė didelę pažangą, todėl veido patempimo būdų yra tiek daug, kad kartais sunku suprasti, kuri pasirinkti ir į kurį specialistą kreiptis.

Sėkmingas veido patobulinimas leidžia:
• pašalinti gilias odos raukšles;
• ištiesinti raukšles;
• grąžinti aiškius veido kontūrus;
• atstatyti estetinį kampą tarp kaklo ir smakro;
• vizualiai atjauninti veidą 10-12 metų.

Tokia procedūra gali būti derinama su kitomis korekcinėmis procedūromis: kaklo ir smakro srities riebalų nusiurbimu, cheminiu šveitimu.

Bet kuri operacija yra veiksminga tik tada, kai ji atliekama laiku. Ši plastikos technika dažniausiai rekomenduojama vyresniems nei 45 metų pacientams. Taip yra dėl to, kad jaunesniame amžiuje gali būti sėkmingai naudojamos neoperacinės atjauninimo procedūros. Kita vertus, veido patempimas leidžia pašalinti ryškius estetinius defektus, pažodžiui ištrinant senėjimo požymius iš veido.

Operacijos metu išpjaunamas odos audinio perteklius, pašalinamas riebalų perteklius iš probleminių veido vietų. Kai kuriose klinikinėse situacijose reikalinga papildoma poodinių riebalų plastinė operacija ir veido raumenų aponeurozė.