Šiuo metu vėdinimo sistemos klausimas beveik toks pat aktualus, kaip ir šildymo sistemos įrengimas. Bent jau kalbant apie naujos statybos objektus, šis klausimas yra neišvengiamas. Todėl tiesiog įrengti vėdinimo sistemą nepakanka. Čia ypatingai svarbu nesistengti sutaupyti, kadangi tai gali ne tik neduoti pakankamos naudos, bet ir atnešti papildomas finansines išlaidas.

Kokie gi tie vėdinimo sistemos parinkimo kriterijai, geriausia klausti tai išmanančių profesionalų, o nedaryti to su giminaičiu ar kaimynu. Reikia suprasti, kad kas tiko kaimynui, nebūtinai, o tikriausiai ir visiškai netiks jūsų namui. Kodėl? Todėl, kad norint įrengti efektyvią vėdinimo sistemą, būtina parengti individualų, konkrečiam namui pritaikytą projektą ir apskaičiuoti aktualius duomenis.

Kiekvienai vėdinimo sistemai yra svarbus oro paskirstymas bei nominalios oro apykaitos nustatymas. Šiuo atveju būtina atsižvelgti į galiojančias rekomendacijas, tokias kaip tiekiamo ir šalinamo oro kiekis, atsižvelgiant į gyventojų skaičių ar patalpų paskirtį bei plotą. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad kuo daugiau žmonių būna patalpoje arba patalpa yra mažesnė, tuo tiekiamo oro apykaita turi būti didesnė.

Panašiai yra ir su šalinamo oro kiekiu, tačiau čia svarbu patalpos paskirtis. Pavyzdžiui, iš virtuvės šalinamo oro kiekis per valandą turi būti didžiausias, mažesniu kiekiu pasižymi vonia, o mažiausiu – WC bei pagalbinės patalpos.

Prieš tai būtina pastatą suskirstyti į oro padavimo ir šalinimo zonas, kadangi tai yra labai svarbu. Paprastai oro padavimas organizuojamas į gyvenamąsias patalpas – miegamuosius ir svetainę, o šalinimas vyksta iš virtuvės, vonios, WC ir pagalbinių zonų. Čia būtina suplanuoti oro padavimo ir išmetimo angas.

Tuomet belieka tinkamų ortakių bei įrenginio parinkimas, atsižvelgiant į namo plotą bei aukščiau išvardintus kriterijus. Neužmirškite ir filtravimo lygio parinkimo!