Ieškant optimaliausio vandens valymo sprendimo, svarbu yra išanalizuoti visus vandens valymo būdus bei priemones. Tai svarbus aspektas norint pasiekti to, kad vanduo ofisams, sporto klubams, maitinimo įstaigoms bei namams būtų aukščiausios kokybės. Šiame straipsnyje aptarsime vandens filtrus be jų rūšis, kurių pagalba galima filtruoti vandenį.

Mechaniniai vandens filtrai

Pirma vandens valymo pakopa yra mechaninis valymas nuo purvo, smėlio, smulkiųjų detalių ir t.t. Tai galima atlikti mechaninio vandens filtro pagalba, kurie apsaugos įrenginius nuo mechaninių priemaišų.

Jeigu yra naudojami vandens nugeležinimo filtrai, tokiu atveju nėra būtinybės papildomai įdiegti mechaninių. Tokie mechaniniai filtrai yra ilgaamžiški bei patvarus, o taip pat ekologiški ir draugiški aplinkai.

Angliniai vandens filtrai

Angliniai vandens filtrai – yra puikus būdas pagerinti vandens arogenines savybes. Šių filtrų dėka yra pagerinamas vandens skonis, spalva bei kvapas, kadangi anglis sulaiko įvairius cheminius junginius, pavyzdžiui arsenas, chloras.

Tokie filtrai veikia panašiu principu kaip mechaniniai, kadangi sulaiko mechanines priemaišas. Kalbant apie aktyvuotos anglies filtrų privalumus, reikėtų išskirti, kad jie suteikia naudojamai įrangai ilgaamžiškumo bei gerina vandens kokybę.

Pramoniniai atvirkštinės osmozės filtrai

Atbulinio osmoso filtrai, atvirkštinės osmozės filtrai arba nudruskinimo filtrai – tai tokiu pačiu principu dirbantys filtrai, kurie vandens valymui naudoja specialią atbulinio osmoso membraną. Tai sudėtingas procesas, kuriuo metu priemaišos osmozės metu yra sulaikomos vienoje membranos pusėje, o išvalytas vanduo prateka pro membraną ir tampa visiškai skaidriu bei švariu. Tokiu valymo būdo veiksmingumas priklauso nuo kelių faktorių:
1. pH lygio;
2. Cheminės sudėties;
3. Temperatūros;
4. Vandens sistemos slėgio;
5. Vandens kietumo.
Jeigu osmozės filtras išfiltravo vandenį, bet jis yra nepakankamai geros kokybės, galima prijungti dar nugeležinimo bei vandens minkštinimo filtrus. Tokiu atveju bus pasiektas geriausias rezultatas.

Vandens nugeležinimo filtrai

Vandens nugeležinimo filtrai yra naudojami geležies, mangano pertekliaus šalinimui. Taip pat tokių filtrų dėka yra pašalinamas blogas kvapas vandenyje, suteikiamas vandens skaidrumas.

Toks būdas gali būti visiškai ekologiškas jeigu vanduo nėra užterštas bakterijomis. Vanduo yra oksiduojamas specialioje vietoje naudojant orą, o vėliau kenksmingos medžiagos yra nuplaunamos į kanalizaciją. Šie filtrai tinka valyti labai geležingą vandentiekio vandenį bei gręžinį.

Vandens minkštinimo filtrai

Vandens minkštinimo filtrai išvalo vandenį nuo kalkių. Taip pat yra dar viena šių filtrų atmaina – tai modifikuoti vandens filtrai, kurie taip pat šalina nitratus, nitritus, manganą bei geležį.

Svarbu yra prieš tai atlikti vandens tyrimus ir jeigu paaiškėja, kad mangano arba geležies kiekis yra labai didelis, tokiu atveju modifikuotų vandens filtrų neužteks. Prieš tai reikėtų atlikti vandens valymą nugeležinimo filtrų pagalba.

Ne mažiau svarbus aspektai tai, kad vandens minkštinimo filtrai naudoja minkštinimo druską, kurią reikia labai atidžiai išsirinkti, kadangi kitaip patirsite dideles vandens išlaidas, o eksploatacijos laikas sumažės.

Apibendrinant
Straipsnyje aptarėme filtrus, kurie gali išvalyti vandenį nuo kenksmingų medžiagų, cheminių junginių bei metalų. Vadovaudamiesi šia informacija, galėsite pasirinkti geriausią variantą konkrečiai Jūsų skirtam atvejui.

Daugiau informacijos apie filtrus – ltaqua.lt