valymas naturaliomis valymo priemonemisDaugelis žmonių  buityje naudoja chemines  valymo priemones kurių sudėtyje yra gausu cheminių medžiagų. Tačiau renkantis valymo priemones namų valymui verta atkreipti dėmesį  į jų sudėtį. Nuo valymo priemonių sudėties labai priklauso kaip jos paveiks aplinką vos tik kai valymo priemonių medžiagos į ją pateks. Patekus šioms didelės koncentracijos ir kenksmingoms cheminėms medžiagoms į aplinką, o iš jos į žmogaus organizmą, kurį gali smarkiai neigiamai paveikti. Todėl gali kilti klausimas kaip suderinti švarą su apsauga nuo galimo neigiamo poveikio sveikatai. Atsakymas gali būti natūralių valymo priemonių naudojimas buityje.

Pavyzdžiui naudojant sodą su actu galima išplauti virtuvės kriauklę,  o ši po atlikto valymo spindės gaiviai kvepės. Tai galima padaryti sudrėkinus kriauklę, o ant jos paviršiaus užbarsčius sodos ir gerai  nušveitus, o tada reikia nuskalauti vandeniu. Pabarsčius sodą ant kriauklės kraštų ir į jos plyšius,  galima kriauklę nušveisti su senu dantų šepetėliu, kuris turi minkštus šėrelius. Tuomet  reikėtų iškloti savo kriauklę acte palaikytus rankšluosčius ar popierius ir tada taip palaikyti bent dvidešimt minučių. O nutekamųjų vamzdžių valymui galima naudoti sodą,  subėrus du puodelius jos į nutekamuosius vamzdžius, o po to reikia  įpilti puodelį acto. Tada reikia užvirinti arbatinį pripildytą vandens,  o kai jis jau bus užviręs reikėtų supilti visą į savo namo nutekamąjį vamzdį. Šaldytuvą galima išvalyti naudojant tokį patį actą , tik atskiedus tuo pačiu kiekiu vandeniu. Gautą tirpalą galima naudoti šaldytuvo vidaus ir išorės valymui. Norint apsisaugoti nuo šaldytuve  galimo pelėsio atsiradimo,  reikėtų šaldytuvo viduje esančias sieneles išvalyti naudojant neskiestame acte išmirkytą skudurėlį. Jeigu galvojate kaip atsikratyti šaldytuve esančiu blogu kvapu, tai po šaldytuvo valymo reikėtų  įberti į atvirą indą truputį sodos ir padėti į lentynėles, kadangi soda turi absorbcinių savybių, todėl sugers visus blogus kvapus.

Kaip žinia, cheminės valymo priemonės pasižymi veiksmingumu,   tačiau  yra labai patartina valant namus, valymo priemonių asortimentą papildyti natūraliomis valymo priemonėmis, kurios net pasižymi ne ką mažesniu veiksmingumu, bet ir nekenkia aplinkai.