Lūpų dažai, blakstienų tušas, pudra ir kitos kosmetikos priemonės daugeliui moterų padeda ne tik pabrėžti veido bruožus ir pasijusti gražesnėms, bet gali ir pakenkti. Dekoratyvinė kosmetika – neatsiejama kiekvienos moters gyvenimo dalis. Ką apie juos reikia žinoti?

Nepasikliaukite vien rekomendacijomis

Draugės ar kolegės rekomenduota net ir brangiausia veido pudra gali labai nuvilti, jei rekomendavusio žmogaus oda sausa, o jūsų – riebi ar mišri. Skirtingiems odos tipams sukurtos priemonės maskuoja skirtingas problemas, yra nevienodų tekstūrų bei sudėčių. Kad kosmetikos gaminys nenuviltų, prieš jį įsigyjant reikėtų pasikonsultuoti su specialistu arba išmokti kelias svarbiausias taisykles.

Prieš renkantis dekoratyvinę kosmetiką, pirmiausia derėtų tiksliai žinoti savo odos tipą. Taip pat naudinga stebėti odos būklę – galbūt ji tam tikru metų laiku pasikeitė, pavyzdžiui, orams atvėsus ir įjungus šildymą ji tapo dehidratuota – prarado drėgmę.

Išsiaiškinus odos tipą nereikėtų pamiršti individualių veido bruožų, plaukų, odos atspalvio – tai padeda nesuklysti renkantis makiažo pagrindo, skaistalų, šešėlių bei antakių ryškinimo priemonių spalvas. Pavyzdžiui, „šilta“, persikinio atspalvio oda sufleruoja rinktis šiltų spalvų dekoratyvines makiažo priemones, o „šalta“, rausvo atspalvio oda – šaltų spalvų.

Ieškant, kuri dekoratyvinė kosmetika yra tinkamiausia, reikėtų vadovautis ne populiariu gamintojo vardu, o pirmiausia išstudijuoti priemonės sudėtines dalis. Labiausiai reikėtų vengti kosmetikos priemonių su parabenais, alkoholiu, kvapikliais, sintetiniais konservantais, talku, dažikliais. Visos šios medžiagos gali sukelti odos sudirgimą, alergiją, dermatitą. Atkreipkite dėmėsį ne tik į tai, kad gaminiuose nebūtų kenksmingų sudedamųjų dalių, bet ir į tai, ar produktas praturtintas puoselėjančiomis ir maitinančiomis medžiagomis.