Tai viena iš šildymo alternatyvų ir ko gero mažiausiai sąnaudų sunaudojantis variantas, negu kiti siūlomi pasirinkimai rinkoje. Tokių siurblių funkcija – padėti sušildyti namuose esantį orą, kuo efektyviau.

Šilumos siurbliai paprastai gali būti naudojami šildymo arba aušinimo režimu, kaip reikalauja vartotojas. Kai šilumos siurblys naudojamas šildymui, jis naudoja tą patį pagrindinį šaldymo tipo ciklą , kurį naudoja oro kondicionierius ar šaldytuvas, tačiau priešinga kryptimi – išleidžia šilumą į sąlygotą erdvę, o ne į supančią aplinką. Šiuo atveju šilumos siurbliai paprastai semiasi šilumos iš aušintuvo išorinio oro arba iš žemės. Šilumos siurbliai taip pat gali būti naudojami centralizuotas šildymas ir yra pagrindinis šalto centralizuoto šildymo sistemų elementas. Šilumos siurbliai taip pat vis dažniau naudojami karšto buitinio vandens šildymui .

Kokia yra šilumos siurblio nauda? Šilumos siurbliai iš tikrųjų taupo jūsų pinigus energijos sąnaudoms. Tai reiškia mažesnes sąskaitas už elektrą ir už patogius namus – taip pat pabrėžtina, jog šilumos siurblius eksploatuoti yra labai nebrangu.

Šilumos siurblių kainos. Tiksli kaina priklauso nuo tokių veiksnių kaip jūsų namo dydis ir šilumos siurblio įvertinimas. Brangesni vienetai paprastai turi aukštesnius energijos reitingus. Geoterminiai siurbliai, kartais vadinami „žemė-oras“ siurbliais, yra brangesni, nes sumontuoti žemėje.

Ar šilumos siurbliai yra triukšmingi?

Atsakymas į šį klausimą yra neigiamas. Normalus daugumos šilumos siurblių skleidžiamas garso lygis svyruoja nuo 40 iki 50 decibelų. Tai mažiau nei veikianti indaplovė ar nedideli krituliai. Štai kodėl taip svarbu ištirti garsų garsą, jei tai nėra garsas, kurio jūs neįpratę girdėti.

Galime prieiti bendras išvadas, kad Jūsų pasirinkimas priklausys tik nuo to, koks yra jūsų poreikis ir galimybės, na ir žinoma kiek Jūs esate pasirengęs sumokėti už prietaisus ar jų montavimo darbus. Esant poreikiui ir norui įsigyti šilumos siurblį, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad juos renkantis būtina konsultacija su specialistais, kurie patars ir parinks jums optimaliausią sprendimą https://namams24.lt/lt/14-silumos-siurbliai .