Pirmiausia plaukų šalinimas ilgesnį laiką atliekamas įvairiais būdais. Mechaniniai plaukų šalinimo būdai – cukrus ir vaškas – apima plaukelių ištraukimo fiksavimą lipnia mase nuo šaknų.

Plaukų šalinimas lazeriu Kaune taip pat yra labai populiarus. Aparatūros metodai veikia nedidelį odos paviršiaus plotą su įvairių rūšių energijos pliūpsniais, kurie prasiskverbia į plaukus, sunaikina folikulus ir galiausiai juos nužudo amžiams. Čia išsiskiria elektrolizė, kurios metu per specialią adatą į kiekvieną atskirą plauką tiekiama nedidelė elektros srovė.

Logiška manyti, kad kuo stipresnis poveikis, tuo išraiškingesni bus mūsų pojūčiai. Tačiau verta atminti, kad kiekvienas žmogus turi savo jautrumo slenkstį. O tai, kad vienam labai skaudu, kitam niekaip nejaučia.

Plaukų šalinimo metodai

 • Elektroepiliacija;
 • Vaškavimas;
 • Shugaring;
 • Elos plaukų šalinimas;
 • Plaukų šalinimas lazeriu;
 • Fotoepiliacija.

Tiesą sakant, vaškas ir elektra, kaip skirtingi metodai, gali padalyti pirmąją diagramų eilutę. Ir atsižvelgiant į tai, kad elektrolizės metu kiekvienas plaukas apdorojamas atskirai, o kankinimo laikas tęsiasi valandas – ji gali būti saugiai apdovanota delnu. Šugaravimo metu plaukeliai šalinami augimo kryptimi, todėl skausmo pojūčiai mažėja.

Lazerinio ir elos epiliavimo jautrumą lemia tai, kad procedūros metu oda aplink plauką sugeria dalį energijos ir šiek tiek įkaista.

Tačiau šios technikos turi nemažai niuansų: čia daug kas priklauso nuo aparato gamintojo ir plaukelius šalinančio meistro patirties, taip pat nuo jūsų odos ir plaukų tipo. Pavyzdžiui, plaukų šalinimas diodiniu lazeriu yra labai patogus dėl specialios įmontuotos odos aušinimo sistemos.

Skausmo lygis skirtingose zonose

Skausmo suvokimas epiliacijos metu taip pat yra susijęs su kūno dalimi, kurią ketinate išvalyti nuo plaukų. Jei kalbame apie plaukų šalinimo zonas pagal skausmo laipsnį, jas galima paskirstyti taip (nuo didesnių iki mažesnių):

 • Bikinio sritis, ypač intymus bikinis;
 • Viršutinė lūpa, veidas;
 • Skrandis;
 • Nugara;
 • Rankos;
 • Kojos.

Tiesą sakant, ši gradacija taip pat labai sąlyginė ir priklauso nuo individualios tolerancijos. Manoma, kad bikinio ir lytinių organų srityje turime daug nervų galūnėlių, o mūsų kojos yra „kantresnės“ ir nuo mažens pripratusios prie plaukų šalinimo. Tačiau kai kuriems plaukų šalinimas ant kojų gali atrodyti jautresnis nei veido plaukų šalinimas, ir atvirkščiai.

Ar verta pasikliauti kitų nuomone?

Asmeniškai, perskaičiusi atsiliepimus internete, ilgą laiką negalėjau apsispręsti dėl salono pašalinimo. Man atrodė, kad forumai su išsamiais aprašymais, vaizdo įrašais ir tikrų vartotojų nuotraukomis tiksliai apibūdino dabartinę padėtį. Nepaisant to, atsiliepimai buvo diametraliai priešingi, ir aš turėjau tai išsiaiškinti pats.

Tiesą sakant, buvau maloniai nustebintas savo jausmų. Tiesą sakant, dabar, turėdamas aparatinės įrangos įtakos, aš instinktyviai trūkčioju labiau nuo ryškių šviesos blyksnių nei nuo kažkokio skausmo sindromo. Nors prisipažįstu: po pirmo vaškavimo karto ašaros ištryško. Iš netikėtumo. Ir jau antroje sesijoje viskas buvo nuostabu.

Atkreipkite dėmesį

 1. „Skausmas“ epiliacijos metu negali būti lyginamas su skausmu, tarkime, traumos metu. Greičiau tai jautrus pojūtis.
 2. Skausmo slenkstis kiekvienam yra skirtingas ir gali atsitikti taip, kad visiškai nieko nepajusite, išskyrus tai, kad su jumis atliekama kokia nors manipuliacija.
 3. Jei vis dar svajojate, kad plaukų šalinimas būtų tarsi atpalaiduojantis SPA seansas, išbandykite išankstinę anesteziją su Lidocaine purškalu arba EMLA kremu.

Pabaigai

Tiesą sakant, jūs galite suprasti, kokia skausminga yra ta ar kita procedūra, tik iš savo patirties. Jei taip bijote nemalonių pojūčių, neskubėkite įsigyti kupono su patrauklia nuolaida arba visą kursą išpirkite akcijai. Geriau užsiregistruoti vienai procedūrai ir suprasti, kuris epiliavimo būdas tau asmeniškai tinka.

Šaltinis: elektroepiliacija.lt