Namų renovacija – svarbus žingsnis naujovių link. Kiekvienas žmogus nori, kad jo namai atrodytų estetiškai kaip viduje, taip ir išorėje. Tam yra svarbu susiplanuoti visą namų renovacijas eigą, apsvarstyti detales bei pritaikyti norus pagal Jūsų poreikius.

Planavimas

Pirmas žingsnis namų renovacijos link yra detalaus plano sukūrimas, kuris padės tinkamai susidėlioti planus ir juos įvykdyti. Atsižvelkite ir pagalvokite, galbūt laikas perdaryti vieno kambario konceptą į kitą. Taip pat pagalvokite gal Jus norėsite sujungti arba atskirti kambarius?

Naujas idėjas yra geriausia užrašyti, taip lengviau bus prisiminti Jūsų planus. Pradėti verta nuo svarbiausių aspektų ir vėliau pereiti prie šalutinių. Taip pat apgalvokite tokius dalykus, kurie kelia Jums diskomfortą namuose ir norėtumėte tai pakeisti.

Pavyzdžiui namuose yra per šalta, tad į sąrašą būtinai įtraukite darbus susijusius su namų apšiltinimu. Tai galima išspręsti labai paprastu būdu. Galima pasitelkti difuzinių plėvelių, putų polistireno pagalbą arba pasinaudoti pasyvaus namo šilumos izoliacijos sistema.

Išlaidų apskaičia­vimas

Svarbu prieš pradedant namų renovacijos darbus, įvertinti savo finansines galimybes. Tai turi būti kritiškas požiūris, kadangi visada atsiranda netikėtumai, kuriems prireikia papildomų išlaidų. Reikėtų būti visada jiems pasiruošusiam.

Taip pat vienas iš praktiškų patarimų, padedančius efektyviau ir greičiau paskaičiuoti renovacijos išlaidų kainas yra internete pateiktos skaičiuoklės, kurios apytiksliai apskaičiuoja medžiagų išlaidas. Reikia tik įvesti sienų, lubų, grindų ar stogo plotą.

Skaičiuojant išlaidas svarbu įvertinti ir tai, kiek Jums reikės sumokėti po 5-10 metų. Išlaidos skirtos pastato priežiūrai taip pat turi būti įskaičiuoti į bendrą sumą.

Ne mažiau svarbus dalykas yra tai, kad namo atnaujinimo darbai turi ateityje padėti sutaupyti. Jei ketinate naudotis paskola, kokią dalį paskolos galėsite padengti iš sutaupytų šildymui pinigų. Dauguma šiais laikais naudojasi valstybės parama, tad galite irgi apsvarstyti tokią galimybę.

Įdiegė aplinkai tvarias konstrukcijas ir pasinaudoję tokio tipo medžiagomis, galėsite gauti paramą, kuri padės sutaupyti nemažai finansinių išteklių.

Pro­jekto parengimas

Sekantis žingsnis yra parengti profesionalų renovacijos projektą, kuris bus aptartas kartu su specialistais. Jau išsiaiškinote poreikius, preliminariai paskaičiavote išlaidas, tad viską galima apjungti į vieną visumą. Šiame etape jau galima braižyti schemas, brėžinius, planuoti reikiamus darbus, kuriuos atliks meistrai.

Medžiagos

Renkantis naujas statybines medžiagas, svarbu yra atkreipti dėmesį į pristatymo galimybes, kokybę bei tvarumą. Priklauso nuo Jūsų ar norite, kad statybinėmis medžiagomis pasirūpintų profesionalas ir Jums nereikėtų pačiam pirkti ir vežti medžiagas, arba vis dėlto pasirūpinsite šiuo procesu pats.

Patikimiausias variantas yra pasikliauti specialisto pagalba, kadangi galima būti tikram, kad medžiagos bus tinkamos, kokybiškos, o nelaimės atveju viską padengs garantija, kurią yra būtina išsaugoti. Taip pat visada pasidomėkite kokią atsakomybę neša medžiagų tiekėjas už nekokybiškas medžiagas ir ar nelaimės metu esate apdraustas.

Darbų vykdymas

Visus reikiamus darbus atliks darbų vykdytojas, tad labai svarbu išsirinkti tikrą profesionalą. Geriausia yra ieškoti specialisto internete, kadangi pasirinkimas yra daug platesnis ir galima atsižvelgti į įvairiausius faktorius.

Visų pirmą, išanalizuokite rekomendacijas bei kitų klientų įvertinimus. Visų antra, peržiūrėkite specialisto darbus ir įsitikinkite, kad jie tikrai yra tinkamai padaryti ir yra ilgaamžiški. Galiausiai, svarbu yra tai, kad komunikacija būtų sklandi, nes pateiktos užduotis turi būti paaiškintos aiškiai, taip pat turi būti pasirašyta atsakomybės sutartis už atliktų darbų kokybę.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme svarbiausius aspektus, kuriuos reikia žinoti norint renovuoti namą. Tad nedvejokite ir pasinaudoję šiais patarimais bei pradėkite namų tobulinimo darbus ar kitus stogo darbus.