Tarptautiniai pervežimai kasmet tampa vis paklausesni. Galimybė užsisakyti beveik bet kokį produktą iš viso pasaulio atveria puikias galimybes pirkėjams ir verslininkams. Patikima transporto įmonė privalo laiku pristatyti ir patikimai apsaugoti krovinius. Logistikos procesų automatizavimas leidžia ne tik pasirinkti pristatymo vietas, bet ir visiškai suplanuoti bei sekti judėjimo procesą.

Logistika yra viena iš dinamiškiausiai besivystančių informacinių technologijų naudojimo sričių. Iš tikrųjų logistinis požiūris į procesus reiškia siekiamybę perkelti atsargas per trumpiausią įmanomą laiką, atsižvelgiant į įvairius nustatytus apribojimus.

Kuo mažiau dėmesio skiriama logistikai, tuo didesni įmonės nuostoliai krizės metu. Sandėlių logistikos automatizavimas yra būdas sumažinti įmonės nuostolius.

Transporto logistikos automatizavimas įgauna pagreitį ir šiuos privalumus:

  • Geresnis atsargų valdymas. Sistema leidžia realiuoju laiku stebėti užsakymų ir pristatymų gyvavimo eigą. Be to, prireikus matyti nuolatinį užsakymo būsenos atnaujinimą. Šios funkcijos suteikia galimybę numatyti atsargas ir pagerina visą tiekimo grandinės tinklą.
  • Verslo skaidrumo didinimas. Naujos kartos sistemos suteikia geresnę visų tiekimo grandinių darbą. Tai leidžia vadovams greitai ir efektyviai priimti sprendimus iškilusioms problemoms spręsti. Be to, tai padeda pagerinti paslaugas ir pagerinti įmonės reputaciją prieš klientus.

Tinkamai sukurta transporto valdymo sistema leidžia atsikratyti daugelio problemų:

  • Papildomų žmogiškųjų išteklių naudojimo;
  • Išpūstų pradinių transporto išlaidų;
  • Analitinių duomenų trūkumo;
  • Subjektyvių nuomonių maršrutų planavime;
  • Nesugebėjimo pakeisti maršrutą internetu.

Automatizuotas transporto logistikos valdymas suteikia transporto įmonei papildomų galimybių. Įmonės reputacija greitai pritraukia naujų klientų, o tai padidina pelningumą, automatizuotos transporto logistikos sistemos leidžia atsižvelgti į visą užsakymų specifiką, pasirinkti geriausią transportą, nutiesti efektyvius maršrutus ir stebėti jų įgyvendinimą.

Transporto logistikos paskirtį lemia įmonės logistikos paskirtis: reikiamas krovinys turi būti pristatytas reikiamu laiku į reikiamą vietą tinkamu kiekiu, tinkama kokybe ir su minimaliomis sąnaudomis.