mikroskopai

Mikroskopai yra naudojami medicinoje ir laboratorijoje jau nuo senų laikų. O išvertus iš graikų kalbos – tai reiškia “stebėti mažus objektus”. Apibendrinus termino reikšmę, galime sakyti, kad tai yra optinis prietaisas, kurio paskirtis yra apžiūrėti itin stipriai padidintas plika akimi nematomas dalelės. Šis mažų objektų apžiūrinėjimo mokslas dar vadinamas mikroskopija.

 

Visi žinome, kad žmogaus regėjimas yra ribotas ir neįmanoma įžiūrėti itin smulkių dalelių. Todėl siekiant atlikti įvairiausius tyrimus kuo tiksliau į pagalbą pasitelkiami skirtingų tipų mikroskopai. Šie laboratorijos reikmenys yra nuostabūs pagalbininkai tiriant įvairius mikroorganizmus, gyvūnų ir augalų ląsteles bei ypač smulkių metalų ir kristalų daleles. Mikroskopas (daugiau informacijos: moris.lt) išties yra puikus prietaisas, nes jo pagalba nustatoma dalelių forma, sandara, dydis bei specifinės savybės.

 

Paprastai mikroskopai yra skirstomi į tokias grupes, kaip:

  • Plazminiai mikroskopai, kurie yra apšviečiami tam tikrų protonų srautu;
  • Optiniai nešiojamieji;
  • Elektroniniai mikroskopai, kurie taip pat yra apšviečiami elektronųsrautu;
  • Stereoskopai;
  • Lazeriniai įrenginiai, kurie apšviečiami lazeriu.

 

Nepaisant šio sugrupavimo, mikroskopus taip pat galima suskirstyti ir į tokias kategorijas, kaip:

  • Švietimo tikslams skirta laboratorijos įranga (šie mikroskopai išsiskiria savo paprastumu);
  • Skaitmeniniai mikroskopai, kurie turi fotografavimo bei filmavimo funkcijas;
  • Laboratoriniai prietaisai, kurių dėka atliekami specifiniai tyrimai tiek medicinoje, tiek pramonėje;
  • Mikroskopai, turintys USB lizdus.

 

USB mikroskopas

 

Mikroskopai – tai moksliniai laboratorijos reikmenys, kurių paskirtis yra iš itin arti apžiūrėti konkrečias medžiagas, ląsteles, audinius ar netgi atomus. Šie moksliniai prietaisai kainuoja kelias dešimtis tūkstančių, o išmokti jais naudotis reikia skirti dar ir papildomo laiko. Tik mėgėjams šie mikroskopai nei naudingi, nei reikalingi. Jei ieškote mėgėjiško mikroskopo įrenginio, geriau rinkitės USB mikroskopą. Šiuo prietaisu gana paprasta naudotis, jis nereikalauja specifinių žinių ar įgūdžių. Gamintojų teigimu, USB mikroskopui naudojami tik keli pagrindiniai lęšiai ir su paprasta kamera. Šio mikroskopo naudojimas skiriasi nedaug kuo nuo internetinės kameros. O ir mėgėjiško USB mikroskopo kaina yra kur kas mažesnė. Jį gali įsigyti bene kiekvienas.