Veterinarijos klinika Vilniuje dirba visą parą, kurioje randasi ir veterinarijos vaistinė. Veterinarijos vaistinėje, fizinėse parduotuvėse, internetu galima įsigyti ne tik medikamentų tačiau ir pašaro, maisto papildų, skanėstų, įvairiausių gydomųjų ėdalų augintiniams, taip pat šampūnų ir kitų higienos priemonių, dėl iškylusių problemų vaistininkas visada pakonsultuos prižiūrint augintinį, parinks tinkamiausius medikamentus, rekomenduos ėdalą pagal veislę, amžių. Esant poreikiui veterinarijos specialistas pritaikys jūsų guvūnui preparatus nuo blusų, erkių, kirminų ir kt.

Augintinio vaistinėlė

Augintinio šeimininkai namuose turėtų turėti vaistinėlę, kurioje būtų vaistų gyvūnėliui nuo viduriavimo, natūralių akių lašų akims, termometrą pamatuoti temperatūrai, smolkioms žaizdelėms sutvarkyti, turėti dezinfekuojančių tirpalų, žirkles, pincetą. Suteikus pirmąją pagalbą, patartina pasikonsultuoti su veterinaru.

Žmonių vaistai netinka gyvūnams

Net nedidelis netinkamų vaistų kiekis gyvūno sveikatai gali sukelti rimtų sutrikimų. Žmonių ir augintinių organizmai skirtingi, todėl ir po aspirino, ibumetino, nalgesino, nimesil tablėtės ir kt. įvyksta nepageidaujami procesai, gali sukelti viduriavimą. Nuo per didelio suduotų vaistų kiekio, gali būti pažeistos kepenys ir inkstai arba trūkęs skrandis, įvykti mirtis. Žmonėms plačiai naudojamas vaistas paracetamolis, o gyvūnams gali kelti didelę riziką. Augintiniui sugirdžius paracetamolio tabletę gali prasidėti vėmimas, stiprus pilvo skausmas, dingti apetitas, o nuo didelės dozės gali įvykti mirtis. Nepatariama šuniui ar katei duoti ir nuo peršalimo vaistų. Augintiniui pakyla temperatūra, širdis pradeda dažniau plakti, išsipliečia vyzdžiai. Nežinant tinkamų vaistų, geriau visai neduoti, o visada konsultuotis su veterinaru.

Augintinio priežiūra

Augintinis namuose- tai džiaugsmas, rūpestis ir atsakomybė. Įsigijus gyvūnelį pirmiausia reika nuvykti pas veterinarą. Jis patikrins augintinio sveikatos būklę, jo judrumą, ausis, dantis, nagus, patars kaip tinkamai prižiūrėti ir kokį duoti maistą. Veterinaras augintiniui paskirs būtinus skiepus ir sudarys skiepijimo planą, kad gyvūnėlis nepasimestų, būtų saugus patars jam po odą implantuoti mikroschemą. Pirmieji skiepai skiriami 6-8 savaičių amžiaus šuniukams. Paskui skiepai kartojami nuo 9-12 savaičių amžiaus, būtina paskiepyti ir nuo pasiutligės.