Keltai – dar viena iš populiariausių transporto rūšių, kurios dėka daugybė krovinių iš mūsų šalies pasiekia kitas šalis. Prekybiniai mainai ir transporto sektorius yra itin gerai išvystytas, kalbant apie Skandinavijos šalis, Vokietiją, Daniją ir kitas. Kai kurias iš jų galima pasiekti ir sausuma, tačiau ne visuomet šis būdas yra racionalus. O kai kada ir sunkiai įgyvendinamas arba itin brangus.
Kaip žinia, keltais galima keliauti ir lengvaisiais automobiliais, ir gabenti krovinius. Krovinių gabenimui viena iš patrauklių ir populiarių krypčių yra būtent Švedija.

Ne visi maršrutai yra vykdomi tik iš Lietuvos, kartais keltų bilietai į Švediją yra organizuojami ir iš kaimyninių Baltijos šalių. Iš ten maršrutų parinkimas ir pasiekiamumas kitų šalių atveria dar platesnes galimybes.

Todėl kiekvienu atveju krovinių gabenimo maršrutai parenkami tokie, kurie geriausiai atitinka ir išpildo poreikius. Paprastai maršruto tikslas parenkamas toks, kuris būtų arčiausiai ir patogiausiai nutolęs nuo galutinio krovinio pristatymo tikslo. Tačiau beveik visuomet galima rinktis tokį maršrutą, kuris būtų paremtas mažiausiais kaštais ir patrauklia paslaugos kaina arba ne toks pigus, tačiau patogesnis geografine prasme.

Visais atvejais keltu gabenami kroviniai turi atitikti tam tikrus reikalavimus ir uostų išmatavimus. Tačiau iš esmės galima sakyti, kad bene ne visų tipų ir gabaritų kroviniai gali būti gabenami jūra, atitinkamai parenkant maršrutą. Tai yra vienas iš pačių svarbiausių pranašumų, tuo tarpu jų yra tikrai ne vienas. Patraukli paslaugos kaina – dar vienas iš jų. Taip pat ir maršrutų tikslumas, kadangi visi jie yra vykdomi griežtai pagal tvarkaraštį, o maršrutų trukmė taip pat yra aiškiai numatyta. Tiesa, šis transporto būdas yra iš dalies priklausomas nuo oro sąlygų, todėl kartais gali koreguotis.