Kondensaciniai katilai yra tikrai efektyvūs. Pakeitus seną G kategorijos nekondensacinį katilą nauju didelio efektyvumo kondensaciniu katilu ir pagerinus šildymo valdymą, per metus sutaupysite net nemažai pinigų, toks būdas tikrai sumažina finansines sąnaudas šildymo atžvilgiu.

Beveik visi nauji katilai kondensuojasi. Svarbu sužinoti kas yra kondensacinis katilas? Didelio efektyvumo kondensacinis katilas yra geras pasirinkimas, jei ieškote ekologiškesnio ir efektyvesnio katilo. Taip yra todėl, kad kondensaciniai katilai sugeba geriau panaudoti šilumą, kurią sukuria degindami kurą, pavyzdžiui, dujas ar naftą. Kondensaciniam katilui iš degiklio reikia mažiau šilumos, taigi jis yra efektyvesnis.

Kaip veikia kondensacinis katilas? Naudojant nekondensacinį tik šilumą naudojančią katilą, dalis šilumos eikvojama iš dūmtakio išsiskiriančių karštų dujų pavidalu. Kondensacinis katilas surenka dalį šilumos iš šių dujų ir naudoja ją šildyti vandenį, grįžtantį iš jūsų centrinio šildymo sistemos. Todėl iš degiklio reikia mažiau šilumos ir ji yra efektyvesnė. Visi nauji šiuolaikiniai katilai yra kondensaciniai katilai. Taigi, jei galvojate pakeisti seną katilą nauju, įsigysite naują kondensacinį katilą ir sutaupysite visas su tuo susijusias efektyvumo sąnaudas.

Kondensaciniai katilai ir nekondensaciniai katilai tiek kombinuoti, tiek tik šilumą turintys katilai gali būti kondensaciniai arba nekondensuoti. Statybos taisyklėse dabar teigiama, kad visi nauji namuose įrengti katilai turėtų būti didelio efektyvumo kondensaciniai katilai, nors retais atvejais taikomos išimtys. Nekondensacinis katilas orą paprastai ima iš patalpos vidaus, o kondensacinis katilas bus visiškai uždarytas ir įsiurbs orą tiesiai iš išorės. Kondensaciniai katilai yra saugesni, nes yra daug mažesnė rizika, kad kas nors bus įsiurbta į katilą. Be to, kondensacinis katilas paprastai yra mažiausiai 25% efektyvesnis nei nekondensacinis modelis. Dabar žinote apie kondensacinius katilus, ir galite įsitikinti, kad įsigijote tinkamą savo namų modelį.