Manikiūro meistro sėkmė 60% priklauso nuo įrangos, su kuria jis dirba. Džiovinimo lempa yra svarbiausia priemonė: jei prietaisą pasirinksite tik dėl mažos kainos, gražiausias manikiūras gali sutrūkinėti, o lako danga išsilaikys ant nago tik savaitę, o ne tris.

Techniniu požiūriu ultravioletinė lempa yra gana paprastas ir nesudėtingas prietaisas. Elementariame įrenginio projekte yra korpusas, kurio viduje yra specialios lempos, o išorėje – valdymo skydelis. Priklausomai nuo modelio, lempos turi laikmačius, ventiliatorius, veidrodinius paviršius, yra su ištraukiamomis plokštėmis ir kitais įvairiais elementais, tačiau bendras jų veikimo principas nesikeičia.

Yra modelių, skirtų dviejų rankų džiovinimui vienu metu. Jie yra didesni, sunkesni ir brangesni, tačiau gali sutaupyti šiek tiek jūsų laiko.

Populiariausia ir prieinamiausia ilgalaikio manikiūro įranga, žinoma, yra įvairios UV lempos nagams. Pagrindinis parametras, neatsižvelgiant į prekės ženklą ir gamintoją, yra įrenginio galia. Pagrindinis pliusas yra mažos kainos, o minusas yra tas, kad bent kartą per pusmetį turėsite pakeisti lempas, net jei jos neišdegė.

LED lempose polimerizacijai naudojama šviesos diodų spinduliuotė, kurios bendras tarnavimo laikas siekia 100 000 valandų – po to lempą reikia pakeisti. Tai taupo energiją, o šviesa nemirga, todėl meistro akys mažiau pavargsta dirbant. LED džiovintuvai veikia daug greičiau nei ultravioletiniai džiovintuvai: danga sukietėja per 10–30 sekundžių. UV lempoje jums reikia nuo 1 iki 3 minučių. Šviesos diodų įtaisas nešildo ir yra ekologiškas. Vieno ar dviejų šviesos diodų gedimas neturi įtakos prietaiso efektyvumui. LED lempos elektros suvartojimas yra maždaug 5 kartus mažesnis nei tos pačios galios UV lempos.

Pagrindinis LED nagų džiovintuvo trūkumas yra didelė kaina. Dėl šios priežasties daugelis nagų tarnybos naujokų teikia pirmenybę UV prietaisams.