Kopėčios yra vertingos priemonės, padedančios daugeliui darbų. Darbas aukštyje turi būti vertinamas atsižvelgiant į visų dalyvių saugumą. Laikydamiesi šių bendrų patarimų, naudodamiesi kopėčiomis, būtinai saugiai saugote save ir savo darbuotojus.

Darbo vietoje yra daugybė atvejų, kai gali būti reikalaujama dirbti aukštyje. Atlikdami tokį darbą turite atsakingai pasirinkti kopėčias, kad nekiltų problemų. Bet kai jau priimsite sprendimą, kad užduočiai atlikti reikia kopėčių, kaip sužinoti, kuriam kokias kopėčias reikia pasirinkti? Yra daugybė variantų, o netinkamo pasirinkimas gali būti pavojingas. Štai keli dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis tinkamas kopėčias savo darbo vietai.

Medžiaga. Pirmiausia turėtumėte apsvarstyti, iš kokios medžiagos turėtų būti pagamintos jūsų kopėčios. Yra trys pagrindiniai variantai: mediena, stiklo pluoštas ir aliuminis. Nors šiais laikais mediena yra mažiau paplitusi, stiklo pluošto ar aliuminio kopėčios bus geriausias pasirinkimas daugeliui darbų. Aliuminio kopėčios yra lengvesnės ir lengviau valdomos. Jie yra puikus pasirinkimas tol, kol jūsų darbo vietoje nėra elektros šaltinių. Jei tokių yra, metalinių kopėčių nereikėtų rinktis. Metalas praleidžia elektrą ir gali sukelti nemalonų elektros smūgį. Tai ypač pavojinga dirbant aukštyje.

Kopėčių ilgis. Turite įsitikinti, kad pasirinksite pakankamai aukštas kopėčias darbui atlikti. Tai gali atrodyti akivaizdus patarimas, tačiau kartais į tai neatsižvelgiama. Turėdami ištraukiamos kopėčios, turėtumėte pasirinkti tokią, kuri tęsiasi bent 5 metrus už aukščiausio kontaktinio taško. Tai leis darbuotojams jį pastatyti tinkamu kampu ir neperžengti aukščiausio stovėjimo lygio. Darbuotojai neturėtų stovėti aukščiau nei ketvirtasis laiptelis žemyn nuo viršaus.

Svorio išlaikymas.Galiausiai svarbu patikrinti, ar kopėčios išlaikys visą reikiamą svorį. Kopėčios vertinamos nurodant maksimalią jų keliamąją galią. Ant visų darbovietės kopėčių šonuose turėtų būti nustatytas keliamosios galios lipdukas. Darbiniai rodikliai svyruoja nuo lengvų iki ypač sunkių. Būtinai patarkite darbuotojams atsižvelgti į savo kūno svorį (įskaitant drabužius ir apsaugines priemones) bei įrankius, kuriuos jie naudos ant kopėčių.