Įsigijus savo ar nusprendus atnaujinti savo senelių ar tėvų kaimo sodybą, neretai tenka atlikti nemažai įvairių darbų. Labai dažnai tokiuose objektuose reikia pasirūpinti pačiomis svarbiausiomis komunikacijomis, tokiomis kaip nuotekos ir vanduo.

Deja, šios komunikacijos daugelyje atokesnių sodybų yra išskirtinai sodybos savininko galvos skausmas, nes prisijungti prie bendrų tiesiog nėra galimybės. Čia jų nėra apskritai arba yra labai toli ir prisijungti būtų brangus malonumas, todėl tenka rūpintis vietinių vandens ir nuotekų įrengimu.

Tokiose vietovėse vietiniai gręžiniai – labai dažnas ir nieko nestebinantis reiškinys, tiesa, dažnai ir nepigus. Labai svarbu suprasti, kad tai yra ilgalaikė investicija, todėl būtina investuoti tik į kokybišką įrangą bei atsakingai pasirinkti darbus atliekančią bendrovę. Nusprendus įsirengti geriamojo vandens gręžinį ir vietinę kanalizaciją, reikalinga įsigyti vandeniui ir nuotekoms skirtus siurblius. Tiek vandens, tiek fekalinių siurblių yra įvairių tipų, galingumų bei gamintojų.

Vandens siurbliai gali būti panardinami, paviršiniai, išcentriniai, konsoliniai, monoblokiniai ir kitokie. Visi šie siurbliai dar skirstomi į skirtingus tipus pagal jų veikimo principą ir paskirtį. Todėl eiliniam žmogui, neturinčiam apie tai specialių žinių, išsirinkti gali būti labai sudėtinga, o kartais net ir neįmanoma. Renkantis įrangą, kiekvienu atveju reikėtų atkreipti dėmesį į individualius poreikius, o geriausia konsultuotis su profesionalais.

Be šių, buityje būtinų įrenginių, gali tekti pasirūpinti ir sklypo drenažu, o jeigu vykdoma ūkinė veikla – daržų laistymu ar gyvulių girdymu. Tam paprastai reikalingi drenažiniai siurbliai, kurie gali perpumpuoti nešvarų vandenį. Tačiau šie vandens siurbliai yra pritaikyti ir gėlam, švariam vandeniui transportuoti. Jų taip pat rasite skirtingų tipų, varomų elektra, benzinu ar dyzelinu, dažniausiai naudojami ūkiuose, vandenvalos ar vandentiekio bendrovėse ir kitur.