Gyvūnų augintojai dažniausiai renkasi sausą maistą, pašaras būna supresuotas įvairiomis formomis ir išdžiovintas tam tikroje temperatūroje. Katėms naudojant sausą maistą būtina duoti 2-3 kartus daugiau vandens, negu sauso maisto, nes jeigu per mažai bus suvartojama skysčio, gali atsitikti įvairių komplikacijų, susijusių su šlapinimosi pūsle, inkstais ir pan. Jeigu katė neturi viršsvorio, sausas maistas gyvūnui gali būti pasiekiamas visą dieną, bet reikėtų nepamiršti laikytis pašarų normų, kurios būna nurodytos ant maisto pakuočių.

Sauso maisto pašarų klasės

• Economy
• Premium
• Super premium
• Holistik

Renkantis katėms maistą, reiktų atidžiai perskaityti pakuotės etikėtes, pirmoje vietoje turėtų dominuoti gyvulinės kilmės produktai. Economy klasės pašaro kaina nedidelė, tačiau jame nėra mėsos, o didelę jos dalį sudaro grūdai, javai, daug sintetinių priedų ir kvapo stipriklių. Premium klasės pašare padidėja gyvulinės kilmės produktų kiekis, nors didelę maisto dalį taip pat sudaro grūdai, javai, dažikliai ir konservantai. Super Premium maistas- geriausios kokybės, o etikėtėje nurodytas mėsos kiekis paaiškinta jos kilmė. Šiame maiste negali būti naudojamos kenksmingos, sintetinės medžiagos.

Kaip apsaugoti gyvūną nuo erkių?

Prasideda pavasaris, prasideda ir erkių sezonas, erkių ikandimai pavojingi žmonėms, ir augintiniams. Erkės gali sukelti rimtų sveikatos negalavimų ir sunkiai išgydomų ligų. Šiais laikais yra įvairiausių priemonių, skirtų kovoti su šiais parazitais. Nuo erkių katėms ir šunims naudojami ultragarsiniai pakabukai, kurie skleidžia ultragarsą ir parazitams neleidžia priartėti prie gyvūno. Antiparazitiniai antkakliai skleidžia biologiškai aktyvias medžiagas ir nemalonų, atbaidantį aromatą kenkėjams. Lašai nuo erkių taip pat populiari priemonė, atitinkamas lašų kiekis įtrinamas į gyvūno odą, taip sudaromas apsauginis barjeras, o po mėnesio šią procedūrą reika kartoti. Perkant lašiukus nuo erkių, reikėtų atsižvelgti į gyvūno veislę, amžių, svorį ir kitus nurodymus. Purškikliai naudojami tiesiai purškiant ant augintinio kailiuko, apsaugojant akis. Po pasivaikščiojimų atidžiai apžiūrėkite augintinio pečius, pilvą, ausis ir jeigu erkė bus įsisiurbusi ją ištraukite, tą vietą dezinfekuokite su spiritiniu tirpalu. Jeigu po paros laiko pastebėsit augintinio negalavimus, būtina kreiptis pas veterinarus.