Kineziterapija, neatsiejama šiuolaikinės medicinos dalis, sėkmingai naudojama vaikų traumatologijoje, ortopedijoje ir neurologijoje tiek terapiniais, tiek reabilitacijos tikslais. Gydant daugelį ligų, joks vaistas negali pakeisti judėjimo – tai buvo žinoma nuo senų senovės.

Pratimų terapijos užsiėmimai yra labai naudingi esant lėtinėms ar įgimtoms raumenų ir kaulų sistemos, kvėpavimo ir virškinimo sistemos patologijoms. Reguliarus pakankamas fizinis aktyvumas prisideda prie harmoningo vaiko vystymosi ir sumažina peršalimo bei kitų ligų dažnį.

Šiandien ne tik suaugusieji, bet ir vaikai kenčia nuo įvairių stuburo problemų. Ligos gali būti įgimtos arba įgytos. Raumenų ir kaulų sistemos būklę neigiamai veikia tiek sėdimas gyvenimo būdas, tiek netinkama kūno padėtis miego ir laisvalaikio metu. Fizinio aktyvumo trūkumą galima lengvai kompensuoti mankštos terapijos ir kineziterapijos pratimų pagalba. Pratimai atliekami kruopščiai, tačiau maksimaliai efektyviai, derinant juos su tinkamu kvėpavimu.

Pratimų terapija yra ne tik pratimai, bet ir vandens procedūros, ėjimas ir net lauko žaidimai. Reguliariai praktikuodami ir prižiūrint patyrusiam specialistui, galite pasiekti ryškių rezultatų. Kineziterapijos pratimai ir mankšta vaikams yra labai naudingi ir absoliučiai saugūs.

Teigiami pratimų terapijos aspektai:
Kineziterapija ne tik priverčia labiau judėti, bet ir atlieka vystomąjį vaidmenį. Atlikdamas pratimus, vaikas mokosi save susieti su jį supančiu pasauliu.

Mankšta prisideda prie:
• Harmoningos raumenų ir kaulų sistemos vystymosi;
• Teisingos laikysenos formavimosi ir jos korekcijos;
• Specialūs pratimai lavina jėgą ir ištvermę, gerina judesių koordinaciją;
• Stiprinami raumenys.

Skirtingai nuo kitų gydymo metodų, kineziterapijos pratimai aktyviai įtraukia patį vaiką į mankštos procesą, o kiti metodai pavyzdžiui, masažas, mineralinės vonios ar procedūros, atliekamos naudojant įvairius prietaisus, nereikalauja paciento pastangų. Svarbesnis ir tvaresnis yra pasiektas efektas, nes viskas, kas pasiekiama sunkiai, yra vertingiau ir naudingiau, nei gaunama be aktyvaus paties žmogaus dalyvavimo.