Kas yra kenkėjiškų programų grėsmės?

Kenkėjiška programa yra kenksminga programinė įranga, kuri įdiegta gali pakenkti kompiuteriui visais įmanomais būdais. Norint geriau suprasti kenkėjiškų programų grėsmes visų pirma, išsiaiškinkime, kaip šios programos patenka į kompiuterį.

Iš kur kyla kenkėjiškų programų grėsmės?

Kenkėjiškos paslėptos paslaugų programos yra platinamos įvairiose interneto svetainėse. Internetiniai piratai šiais laikais yra labai sumanūs, jie ne tik įterpia kenkėjiškas programas į nesaugias svetaines, bet ir į teisėtas. Kaip jie tai daro? Įsilaužėliai naudoja įvairias technikas, kad priviliotų savo aukas:

1. Socialinė inžinerija
Socialinė inžinerija yra technika, kuri priverčia vartotoją savanoriškai pateikti savo asmeninę informaciją kenkėjams. Pavyzdžiui, tam tikrame interneto tinklalapyje gali būti pasiūlyta asmeninė dovana, vos pateikus savo elektroninio pašto adresą.

Kas atsisakytų dovanos? Nežinant, kaip veikia tokios programos galima labai lengvai patekti į sukčių spąstus. Interneto kenkėjai sukūrė strategiją, kad vartotojas noriai įdiegtų kenkėjiškas programas savo kompiuteryje. Štai keli socialinės inžinerijos pavyzdžiai:

• Elektroninis paštas
Vienas iš socialinės inžinerijos pavyzdžių yra netikri elektroniniai laiškai. Jame gali būti pranešimas su nuoroda arba nuotrauka, kurią paspaudus kenkėjiškas virusas automatiškai įsidiegs kompiuteryje ar kitame elektroniniame įrenginyje.

• Netikri atsisiuntimai
Su grėsme galima susidurti tiesiog naršant internete, kai staiga ekrano kampe užsidega pranešimas, kad puslapyje aptikta grėsmė, ir reikia paspausti ant tam tikros nuorodos, norint atsisiųsti antivirusinę programą. Šis triukas labai dažnas. Derėtų nepamiršti, jog grėsmes pašalinti galima tik įsidiegus patikimą antivirusinę įrangą.

2. Svetainės slapukų naudojimas
Slapukai yra siunčiami iš naršyklės į serverį per saugų HTTPS ryšį. Tačiau įsilaužėliai rado būdą įterpti padirbtus slapukus, kurie gali apeiti HTTPS saugumą. Šie kenkėjiški slapukai gali būti naudojami norin įdiegti kenkėjiškas programas ir nukreipti vartotoją į padirbtą interneto svetainę.