Katės gali būti šeriamos: sausu, šlapiu- konservais ir žaliu maistu. Koks maistas tiktų jūsų augintinei, geriausia pasitarti su veterinarijos gydytoju, nes skirtingas maistas katėms skiriasi baltymų kiekiu, skoniu, virškinimo lengvumu. Norint užtikrinti katės tinkamą energijos kiekį reikalingi vitaminai, mineralinės medžiagos, amino rūgštys, riebiosios rūgštys. Katės yra mėsėdžiai gyvūnai, joms yra būtina mėsa. Gamtoje katės gali pačios sumedžioti laukinės mėsos, o namų sąlygomis reikėtų pasirūpinti, kad jų maisto dalį sudarytų mėsa. Šeimininkams sausu maistu šerti savo augintinius yra patogu, pašarą gali pasirinkti už prieinamą kainą. Šeriant kates sausu maistu, būtina užtikrinti, kad šalia maisto dubenėlio stovėtų ir šviežio vandens dubenėlis. Kokio ir kiek maisto reikia jūsų augintinei priklauso ar ji gyvena lauke ar viduje ar tik kartais išleidžiama į lauką. Gaudamos per didelį maisto kiekį, katės gali priaugti viršsvorio ir susidurti su sudėtingomis ligomis, pvz., artritu, diabetu, šlapimo takų ir inkstų ligomis. Namuose paruoštas katei maistas, gali būti nepilnai subalansuotas, nes turi būti užtikrinamas reikalingas kiekis kalcio, fosforo, todėl dėl papildomų mineralų ir vitaminų patartina pasitarti su veterinaru.

Sausas kačių maistas

Sausas kačių maistas yra pats populiariausias dėl neaukštos kainos ir dėl patogumo. Šio maisto pasiūla didelė ir kačių šeiminkai pašarą gali rinktis įvairių žinomų gamintojų, pirkti kačių maistą veterinarijos klinikose ar veterinarijos vaistinėse greitojizirafa.lt, šios srities specialistai jums patars ir visada suteiks reikalingą konsultaciją.

Kaip maitinti kačiuką?

Pirmomis gimimo dienomis kačiukas turėtų gauti motinos pieno, jeigu negauna gali būti naudojamas specialus tik gimusiems kačiukams pienas, vėliau jie patys pradeda valgyti iš dubenėlio. Maistas turėtų būti kuo natūralesnis. Nuo 2-3 mėn. kačiukui galima duoti sauso maisto praskiestu vandeniu ir šiek tiek paivairinant maistą su mėsa, varške ar daržovėm. Kačiukus nuo 5 mėn. galima maitinti įprastais maisto produktais, kuriuos valgo ir suaugusios katės. Maži kačiukai turi mažesnius skrandžius, todėl iki 6 mėn. juos reikia maitinti mažesniais kiekiais, bent 4-5 kartus per dieną. Vyresnius pakanka maitinti 2 kartus per dieną.