Gerai suplanuotas apšvietimas kiekvieniems namams suteiks komfortą, patogumą ir daugiau interjero detalių išdėstymo galimybių. Kiekviename kambaryje yra skirtingi apšvietimo reikalavimai – skirtinga šviesos šaltinio vieta ar tipas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip planuoti apšvietimą namuose taip, kad jis ir papuoštų erdvę ir būtu universalus tuo pačiu metu.

Svarbiausia taisyklė, planuojant tinkamą namų apšvietimą yra tai, kad dirbtinė šviesa namuose turi atrodyti kuo natūraliau. Tai yra susiję tiek su šviesos intensyvumu, tiek su spalva. Tačiau kiekviename kambaryje apšvietimas turi būti skirtingas, pavyzdžiui, lubose montuojamos lempos geriausiai tiks vonios kambaryje ar virtuvėje, o masyvesni ir modernesni, kelis šviesos šaltinius turintys šviestuvai – svetainėje, valgomajame bei miegamajame. Dabar taip pat labai populiarus yra laiptų ar sienų žibintai koridoriuose, rūbinėse bei spintose.

Namų vidaus apšvietimo planavimas apima trijų tipų šviesos šaltinius: bendrą, vietinį ir dekoratyvinį. Visų tipų derinys leis ne tik pagerinti praktines funkcijas, bet ir įvesti unikalų interjero detalių išdėstymo pobūdį. Todėl apšvietimo planavimas neturėtų baigtis vien patinkančio šviestuvo pasirinkimu.

Dėmesio centre turėtų būti bendras apšvietimas. Ji turėtų būti kambario centre, o didesniame kambaryje, kuriame yra kelios veiklos zonos, pavyzdžiui svetainė ir virtuvė netgi du tokie šviestuvai, simetriškai pakabinti vienas kitam. Vietinis apšvietimas yra naudojamas apšviesti zonas, kuriose atliekame tam tikrą veiklą, pavyzdžiui, gaminame maistą ar skaitome. Dekoratyviojo apšvietimo paskirtis yra pabrėžti estetinę interjero vertę ir sukurti tam tikrą nuotaiką. Jis atkreipia dėmesį į tam tikras detales ir kartais savaime jau yra puošmena. Renkantis šviesos šaltinį galima pasirinkti LED leputes arba fluorescencines lempas. Jos skiriasi pagal šviesos intensyvumą, apšvietimo laiką, spalvas, energijos suvartojimą bei kainą.