Žiema vairuotojams tai pakankamai sudėtingas laikas, kuris reikalauja ne tik didesnio atidumo tačiau ir tinkamo pasiruošimo. Vienas iš svarbiausių elementų, padedančių užtikrinti saugesnį vairavimą šaltuoju metų laiku yra automobilio padangos. O tas faktas, jog kokybiškas padangas geri vairuotojai keičia gan retai, tampa priežastimi, jog užsimiršta taisyklės, kuriomis reikėtų vadovauti renkantis naują „avalynę“ transporto priemonėms. Na o pradedantieji automobilistai net ir nebūna su jomis susipažinę.

Į ką gi reikėtų atkreipti dėmesį renkantis padangas, kurios ne tik tarnaus ilgai bet ir leis jausti maksimaliai saugiau ir komfortiškai net ir labai sudėtingomis vairavimo sąlygomis? Tikimės, kad jau gerai suprantate ką reiškia tokie žymėjimai ant padangų kaip 205/55 R16, tad pakalbėkime apie kitus svarbius dalykus.

Pirmiausia reikėtų pamiršti visus pasakojimus apie nuostabias savybes universalių padangų. Tai šis tipas turi tam tikrus pliusus tačiau jei kalba eina apie tikrus žiemiškus orus tai niekas neatstos tikras žiemines padangas. Per daugelį metų pas vairuotoju susiklostė nuomonė, kad geriausios padangos yra gaminamos Skandinavijoje. Tačiau tai yra labai pasenęs įsitikinimas ir kokybiškus gaminius siūlo daugybė kompanijų iš pačių įvairiausių pasaulio kampelių. Kas liko nepakitę tai prekinio ženklo svarba.

Niekam nėra paslaptis kad gerai žinomos ir ilgalaikę patirtį sukaupusios padangų gamintojos išleidžia nemažai pinigų technologinėms inovacijoms ir išradimams, kurie padeda sukurti dar saugesnes ir kokybiškesnes padangas.

Pagaminimo data yra neabejotinai labai svarbus faktorius renkantis kokybišką gaminį. Ją galima rasti ant kiekvienos padangos ir ji yra žymima keturženkliu skaičiumi. Pirmi du skaitmenys reiškia kurią metų savaitę buvo pagaminta padanga, o sekantys du – kuriais metais tai įvyko. Ir dar vienas svarbus dalykas, renkantis padangas yra jų atsparumas dilimui, kuris žymimas žodžiu „Treadwear“ ir skaičiumi. Geriausiai rinktis modelius kuriuose šis skaičius yra ne mažesni nei 400.