Priemiesčio namai, dažnai susiduria su elektros energijos tiekimo nutraukimu. Net kai įjungta elektra, tinklo įtampa gali būti neatitinkanti standarto dėl padidėjusios apkrovos vakarais. Todėl dauguma privačių namų savininkų autonominį maitinimą montuoja naudodamiesi generatoriais ir mobiliomis jėgainėmis.

Kaip nustatyti, kuris generatorius geriausiai tinka namui? Apsvarstykite pagrindinius šiuolaikinės generuojančios įrangos veikimo parametrus, tipus ir funkcijas.

Gamintojai gamina keturių tipų generatorius pagal kuro rūšis: benziną, dyzeliną, dujas ir kombinuotus modelius. Negalima vienareikšmiškai pasakyti, kuris iš jų yra geriausias namams. Panagrinėkime, kuo jie skiriasi.

Benzinu varomi generatoriai yra nebrangūs, palyginti tylūs ir kompaktiški. Juos lengva transportuoti, todėl juos galima prijungti ne tik tam, kad namui būtų nuolat tiekiama elektra, bet ir tiesiog prijungiami pagal poreikį.

Dyzelino generatoriai išsiskiria ekonomišku dyzelinio kuro suvartojimu, patikimu veikimu ir ilgo nenutrūkstamo maitinimu.

Dujiniai generatoriai yra ekonomiški, tylūs ir lengvai prižiūrimi. Su visais privalumais tokie modeliai bus geras pasirinkimas tik dujofikuotoms vietovėms. Jei nėra centralizuoto dujotiekio, būtina organizuoti kuro tiekimą cilindruose.

Dvigubo kuro jėgainės yra universalūs modeliai, tiekiantys nepertraukiamą maitinimą prijungus prie dujų baliono arba autonominio režimo. Keičiant kurą, elektros tiekimas nenutrūksta.
Generatorių galima paleisti rankiniu būdu, elektra arba automatiškai.
Rankinis paleidimas. Ši parinktis yra patogi, kai kartais įjungiamas generatorius. Norėdami paleisti, turite traukti užvedimo laidą, po kurio užves variklis.

Elektrinis paleidimas. Patogesni ir brangesni modeliai, skirti reguliariai naudoti. Užvedimas atliekamas paspaudus mygtuką. Daugelis modelių papildomai turi rankinį laidą, jei sugestų elektrinis starteris.

Automatinis paleidimas. Teritorijose, kuriose nuolat nutrūksta maitinimas, logiškiau sumontuoti generatorių su automatiniu paleidimu. nutrūkus elektros tiekimui, jis įsijungs savarankiškai.

Perkant rekomenduojama atsižvelgti į kai kurias papildomas modelių savybes:
apsauga nuo triukšmo – sumažina darbo apimtį 10%;
bako dydis kurui – nuo jo priklauso nuolatinio generatoriaus veikimo laikas;
voltmetras ir skaitiklis – stebėti stoties veikimą;
apsauga nuo perkrovos.

Tinkamo dydžio generatorius bus patikimas draudimas nuo staigaus elektros energijos tiekimo nutraukimo.