Vis daugiau šalių ir slidinėjimo kurortų nustato taisykles dėl privalomo šalmų dėvėjimo slidinėjant. Taip pat daugėja draudimo bendrovių, kurios atsisako atlyginti draudžiamąjį įvykį, jei traumos įvyksta slidinėjant be slidinėjimo šalmo.
Smūgis į galvą gali sukelti galvos smegenų traumą. Per pastarąjį dešimtmetį yra užfiksuota apie keliasdešimt mirčių slidinėjant. Dauguma traumų ir mirčių slidinėjimo trasose įvyko dėl vieno ar daugiau slidininkų susidūrimo arba susidūrimo su šlaite stovinčiais medžiais ar akmenimis. 60% mirčių įvyko dėl galvos traumos.

Šalmas atliks pagrindinę apsauginę funkciją tik tada, kai bus teisingai parinktas. Bikko turi pasiūlyti platų asortimenta pagal kiekvieno poreikius. Jo pasirinkimas tiesiogiai priklauso ir nuo jūsų važiavimo stiliaus, kuris lemia šalmo struktūros ir užpildymo reikalavimus.

Šalmas ant galvos turi laikytis gana tvirtai – kitaip nukritęs jis gali nulėkti ne tik neapsaugodamas, bet net sužeisdamas veidą ar kaklą.

Šalmas veiksmingas, kai galva tinkamai atremta. Jei jis yra per didelis, jis gerai neapsaugo galvos, o jei jis yra per įtemptas, tai sukels tik nemalonius pojūčius važiuojant.

Taigi pirmiausia reikia išmatuoti galvos apimtį. Matuojama lanksčiu matuokliu virš ausų ir antakių.
Tarp galvos ir šalmo neturi būti jokių tarpų, tuo pačiu metu neturėtumėte jausti taškų ar vietų, kuriose šalmas spaudžia ar sukelia nepatogumų.

Turėkite omenyje, kad ilgai slidinėjant nedidelis diskomfortas gali tiesiogine prasme virsti galvos skausmu.
Suimkite šalmą abiem rankomis ir pabandykite perkelti jį į kairę ir į dešinę: tai darydami turėtumėte pajusti, kaip galvos oda juda kartu su šalmu. Tuo pačiu metu neturėtumėte jausti, kad šalmas gniaužia galvą ar netinkamas jūsų galva.

Montuodami nepamirškite: šalmai yra dviejų skirtingų galvos formų: apvalių ir ovalių. Išbandykite keletą ir sužinokite, kuri šalmo forma jums labiausiai tinka.