Jauki terasa gali tampi tarsi namų pratęsimu, kuriame galima sukurti tobulą atmosferą poilsiui bei laisvalaikio praleidimui. Dauguma žmonių svajoja apie tokį kampelį, o tam reikia tik keletą dalykų, kurie detaliai bus aprašyti šiame straipsnyje.

Apšvietimas

Lauko šviestuvai – vienas iš geriausių sprendimų, kuris padės sukurti ypatinga apšvietimą. Įmontavus juos skirtinguose vietose bei įvairiai sujungus juos tarpusavyje, galėsite džiaugtis neįkyria bei švelnia šviesa. 

Galima net pakabinti lempučių girliandas, kurios suteiks terasai žaismingumo. Renkantis tinkamą lauko šviestuvą, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad jie būtų atsparūs drėgmei, tada toks  variantas tarnaus Jums daug ilgiau, palyginus su įprastais šviestuvais.

Sekantis variantas, kuris padės sukurti kerintį apšvietimą tai žvakių šviesa. Įvairaus dydžio ir formos žvakidės suteiks terasai romantiškumo, kuris tarsi skraidys ore, tad tai puikus būdas, kurį galima pasitelkti terasos apšvietimui.

Augalai

Augalai taip pat sukuria jaukumo aplinkai, tad galite drąsiai juos naudoti, norint pagyvinti terasos atmosferą. Galima naudoti gyvus augalus, kurie yra ne tokie baikštus blogoms oro sąlygoms arba dirbtines gėles, bet ne visiems jos patinka, tad čia yra tik Jūsų skonio reikalas. 

Kalbant apie gyvus augalus, galite rinktis iš tokių kaip rožės, dekoratyviniai medeliai, vijokliai, kininės visterijos. Tokie augalai gali ilgus metus augti prastomis oro sąlygomis ir nieko su jais neatsitiks. Jeigu nuspręsite, kad norite pasodinti gėles vazonuose, tai esant reikalui, galima juos įnešti į namus, kad jie sušiltų.

Aksesuarai

Detalės tai dar vienas būdas norint sukurti jaukumą terasoje. Galima pasirinkti tam tikrą tematiką, priderinti prie jos pagalves, pledus, staltiesę arba net užuolaidas ir esant geroms oro sąlygoms išnešti juos į terasą.

Taip pat galima pasistatyti dėžutes bei krepšelius, kurie bus ne tik grožio dalis, bet ir esant reikalui sutalpins savyje reikiamus daiktus. Tuomet galėsite jaukiai pasisėdėti draugų arba šeimos kompanijoje, o aplinka sukurs dar geresnę nuotaiką.

Baldai

Patvariausias bei ilgaamžiškiausias lauko baldų variantas yra metaliniai arba plastikiniai baldai, kurie tarnaus ilgus metus. Žinoma jie nėra tokie gražus kaip mediniai baldai, kurie pagal savo stilių labiau prisiderina prie terasos, bet šią problemą galima išspręsti tekstilinių medžiagų pagalba.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu terasa yra nedidelė reikėtų rinktis ne tokius masyvius baldus, o jeigu terasa yra labai erdvi, tada galima pasirinkti ir didesnio dydžio baldus. Sekantis papuošimas yra pufai, kuriuos galima priderinti prie bendros koncepcijos ir daugiau atsiras sėdimų vietų.

Stogelis ir sienelė

Praktiškas variantas yra uždengtas stogas, kuris apsaugos Jūsų terasą ne tik nuo aplinkos poveikio, bet ir suteiks jai išskirtinumo. Ant tokio tipo stogo galima pakabinti sūpynes, hamaką, įvairių augalų – viskas atrodys tikrai gražiai. Taip pat ant tokio stogo lengviau bus pakabinti lempučių girliandą.

Dar vienas variantas yra uždengti vieną sieną medine sienele. Tada galima pasitelkti savo fantaziją ir pradėti ją dekoruoti, pavyzdžiui apželdinti augalais, prikabinti inkilą arba augalų vazonus. Tokiu būdu sukursite ypač jaukią bei kerinčią atmosferą, kuri džiugins Jus ilgus metus.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme aspektus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį norint sukurti jaukios terasos koncepciją. Jeigu Jus planuojate įrengti terasą arba jau turite ją, pasinaudokite šiais patarimais ir pamatysite koks kerintis rezultatas Jūsų laukia.