Pastarąsias vasaras tikriausiai kiekvienam teko patirti, ką reiškia saulės kaitra. Iš tiesų, Lietuvoje vyraujantis klimatas jau nieko nebestebina, o intensyvūs karščiai pakeliami tikrai ne visiems. Jeigu nuo to galima nesudėtingai apsisaugoti namuose, įrengiant kondicionierius, tai kieme situacija kartais gali būti nepavydėtina.

Nenumaldomai artėjantis pavasaris ir vėl primena apie tai, kad pats metas pagalvoti apie kiemo teikiamus malonumus ir nemalonumus. Vienas ne visai smagių reiškinių – tai saulės kaitra namų kieme ar terasoje. Deja, kaitrią vasaros dieną, priklausomai nuo to, kurioje pusėje terasa įrengta, ne visuomet galima mėgautis jos teikiamais malonumais. Tačiau su trupučiu pastangų laikas joje šią vasarą gali atrodyti visiškai kitaip nei iki šiol.

Jeigu ir jūs susiduriate su šiais „nemalonumais“, visa tai galite pakeisti. Apsisaugoti nuo saulės terasoje ar kieme galima įvairiais būdais. Galima kieme pastatyti laikiną ar nuolatinę pavėsinę, kurioje leisti laiką su šeima ar draugais yra labai patogu. Tačiau laikinos palapinės reikalauja nuolatinio surinkimo ir išardymo, jeigu pranašaujama audra ir pan. O kokybiški stacionarūs gaminiai paprastai kainuoja nemažai.

Norint nuo saulės apsaugoti namų terasą, būdų tai padaryti yra taip pat ne vienas. Galima statyti stoginę, tačiau daugelis teigia, kad toks statinys kambariui suteikia tamsos, todėl ne visi yra linkę jas statyti. Šiuo atveju galima rinktis kokybišką pastatomą skėtį, tačiau jis taip pat neapsaugo tinkamai, saulei keičiant savo buvimo vietą, ritantis dangumi.

Todėl terasoms idealiausias variantas – terasinės markizės, kurios įrengiamos pagal individualius išmatavimus. Jos gali būti skirtingo pločio bei ilgio, o audinys pritaikytas prie namų eksterjero. Be to, ją galima naudoti pagal poreikį, o naudojimas yra patogus ir nesudėtingas.