kaimo turizmasGero poilsio ištroškusiems lietuviams kaimo turizmo sodybos tikrai ką turi pasiūlyti! Šiuo metu sodybose pateikiamas didžiulis pramogų pasirinkimas. Tiesa, iš pradžių poilsiautojams vertėtų kruopščiai peržiūrėti sodybos privalumus, jog paskui nebūtų nesusipratimų. Aiškiau kalbant, labiausiai dėmesį reikėtų atkreipti į pasirinktos sodybos paskirtį. Mat vienos sodybos yra pritaikytos tik šventėms, o kitos skirtos atostogavimui. Pagrindinis skirtumas tarp jų – pramogų skaičius. Kaimo turizmas atostogoms pasirenkamas ne šiaip, nes sodybos siūlo įvairias vandens pramogas, aktyvų laisvalaikį. Tose sodybose, kurios skirtos šventėms, pramogų nėra tiek daug. Kitose vietose apskritai labiausiai koncentruojamasi į sodyboje esančias patalpas – scenas, miegamas vietas ir t.t.

Kaimo turizmo sodybas atostogoms patartina rinktis atsižvelgus į pateikiamų pramogų sąrašą bei sodybos vietovę. Trumpai tariant, jeigu sodyba bus įsikūrusi ne prie vandens telkinio, tai tikėtina, kad vandens pramogų ten nebus. Žinoma, kai kurie sodybų šeimininkai patys išsikasa tvenkinius, tačiau pramogos ten labai ribotos. Jeigu jums norisi pasiplaukioti tarkime – baidarėmis, tuomet reikėtų ieškoti tokių sodybų, kurios yra įsikūrusios prie ežerų ar upių. Paprasti tvenkiniai dažniausiai yra skirti tik maudynėms arba atsivėsinimui po pirties.

Lietuvoje kaimo turizmo sodybų skaičius nuolatos auga, tačiau tai nereiškia, kad kiekviename mieste jis yra toks pats. Trumpai tariant, vienuose miestuose sodybų skaičius yra didesnis, o kitose – mažesnis. Jeigu jūsų mieste nėra poilsiui pritaikytų sodybų, tuomet reikėtų dairytis į kitų miestų sodybas. Jose, tikėtina, rasite viską ko reikia geram poilsiui.

Pabrėžtina, kad kaimo turizmo sodybų šeimininkai gali pasiūlyti ir rezervacijos galimybę, kuri yra naudinga tuomet, kai atostogos planuojamos dar prieš kurį laiką. Rezervacija suteiks galimybę gauti vietą norimu laikui – sodyba nebus išnuomota kažkam kitam. Tiesa, dėl rezervacijos galimybių reikėtų teirautis iš anksto. Kiekviena sodyba gali nustatyti skirtingą rezervacijos tvarką, o svarbiausia – neretai taikomi ir mokesčiai. Jeigu asmuo rezervuoja sodybą sumokėdamas kažkokį mokestį, o norimam laikotarpiui sodybos nebesinuomoja, tuomet rezervacijos mokestis nėra grąžinamas. Tai taikoma beveik visais atvejais ir visose sodybose, kuriose siūloma rezervacijos galimybė.