Augintiniai – savo šeimininkų numylėtiniai, kurie lengvai gali tapti ir nuostabios fotosesijos dalimi. Papuošus šuniuką ar kačiuką taip, kad jis derėtų prie Jūsų įvaizdžio bei linksmai pozuotų prieš objektyvą, galima sukurti daug nuotraukų, kurios savo nuoširdumu džiugins Jus ilgus metus.

Ypatinga proga

Be jokio abejonės, visi mylime savo augintinius, bet ne dažnai turite bendrą nuotrauką su jais savo namuose. Fotosesija su mylimu gyvūnu gali būti net ir vestuvių metu.

Ką tik sukūrus naują šeimą bei pasitelkus vestuvių fotografo pagalbą, galima įamžinti tikrai geriausią gyvenimo akimirką. Fotosesija su gyvūnu suteiks nuotraukoms nuoširdumo, parodys tikrą tyrą meilę, kuri vyrauja tarp visų šeimos narių.

Profesionalus fotografas

Norint gauti tikrai kokybiška fotosesiją su gyvūnų, labai yra svarbu pasisamdyti profesionalų fotografą. Ne kiekvienas fotografas bus pasiryžęs augintinio fotosesijai, kadangi dažniausiai ne visi turi reikalingų žinių apie augintinius, jų elgesio manieras bei fotografavimą.

Reikėtų atkreipti dėmesį į specialisto patirtį šioje srityje ir atvirai paklausti galbūt jis turi įgijęs tam tikrus sertifikatus apie naminio gyvūno elgesį, manieras arba auklėjimą. Tik tada galėsite būti užtikrinti, kad fotosesija bus sėkminga, o augintinis nepatirs streso.

Papildomos privilegijos

Yra skubių atvejų kai šeimininkas nori įamžinti fotosesijos metu savo augintinį. Dažniausiai tai būna kai gyvūnas serga ir jam liko gyventi nebedaug. Tad tokioje situacijoje reikėtų pasiteirauti ar fotografas galėtų skirti prioritetą šiai fotosesijai ir priimti be eilės.

Žinoma tai yra neeilinis atvejis, bet tikrai profesionalus fotografas įtrauks Jus į savo sąrašą anksčiau. Tokio pobūdžio fotosesijos vadinamos Atminimo, tad jos metu stengiamasi sukurti kuo žaismingesnę bei džiugesnę nuotaiką.

Stengiamasi sukurti šventės pojūtį, kurios metu šeimininkas tarsi atsidėkoja savo augintiniui už beribę meilę ir atsidavimą, kurį Jam suteikė augintinis.

Nepaklusnūs gyvūnas

Kiekvienas gyvūnas turi savo charakterį, kuris ne visada gali būti geras. Yra labai nepaklusnių gyvūnų, su kuriais fotosesija reikalauja didesnių pastangų.

Tokios fotosesijos metu reikia nepamiršti , kad jeigu pavyzdžiui šuo yra neišdreseruotas, gali tekti pasitelkti pavadėlio pagalba ir tai yra visiškai normalu. Tokiose situacijose labai svarbi yra kantrybė, kadangi gyvūnas fotosesijos pradžioje gali nerimauti, nesuprasti kas vyksta.

Šeimininkas turi išlikti ramus ir parodyti augintiniui, kad nėra ko nerimauti, viskas yra gerai, o ir pats gyvūnas nusiramins. Taip pat tokiose fotosesijose pasitelkiami skanėstai bei žaisliukai, kuriuos reikėtų atsinešti su savimi. Jie padės augintiniui jaustis ramesniam bei saugesniam.

Baikštūs gyvūnai

Atsitinka ir taip, kad augintiniai būna baikštus bei bijo naujovių. Tokiose situacijose yra taip pat svarbu nepasimesti ir būti pasiruošusiam. Reikia nepamiršti su savimi atsinešti mėgstamiausią augintinio žaisliuką bei skanėstą, tai padės jam nusiraminti.

Tokios fotosesijos metu dažniausiai yra fotografuojama ne iš karto, o leidžiama gyvūnui apsiprasti prie naujos erdvės. Tada pradedama fotografuoti, bet jeigu gyvūnas išsigąsta, tampa nervingu, galima bandyti raminti jį ramiu balsu, tyla arba šeimininko glostymu.

Jeigu augintis ir toliau nesijaučia atsipalaidavęs bei jaukiai, yra rekomenduojama pakeisti aplinką iš vidaus į lauką arba atvirkščiai. Svarbiausia, kad fotosesijos metu naminis gyvūnas jaustųsi saugiai ir tik tada galima bus surengti tikrai gerą fotosesiją.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme dalykus, kurie yra svarbus fotosesijos su augintiniu metu. Norint turėti tikrai fantastiškas nuotraukas, labai svarbu yra stebėti kaip augintis jaučiasi, o esant reikalui padėti jam nusiraminti bei paguosti.