Pasirinkti optimalų garažo vartų dydį nėra tokia lengva užduotis, kaip gali atrodytų iš pirmo žvilgsnio. Neužtenka vien žinoti, kokie bus transporto priemonės matmenys. Būtina atsižvelgti ir į garažo patalpos savybes ir vartų principą, įvertinti, kaip bus patogiau patekti į garažą. Sunku standartizuoti garažo vartų dydį, visų pirma todėl, kad automobiliai, skiriasi dydžiu.

Kaip apskaičiuoti angos dydį pagal mašinų skaičių ir tipą?
Skaičiuojant vartų montavimo angos dydį, prie automobilio kėbulo įskaitant šoninius veidrodžius pločio reikia pridėti mažiausiai 60 cm.Vienai lengvajai transporto priemonei pakanka 2,4–2,7 m pločio angos. Džipui ar mikroautobusui reikės 2,8-3 m. angos. Dviejų automobilių savininkai turi suplanuoti angą, kurios plotis ne mažesnis kaip 5 m. Tuo pačiu pačiame garaže turėtų būti pakankamai vietos, kad vairuotojas ir keleiviai galėtų laisvai išlipti iš automobilio.

Pagrindinis skirtingų tipų vartų skirtumas yra jų veikimo principas idomus.lt. Reikalingas tiek angos, tiek patalpos dydis priklauso nuo to, kaip atidaromi jie bus. Diegiant automatiką, yra dar vienas reikalavimas dėl garažo dydžio – jo gylis turi būti pakankamas ne tik visiškam vartų atidarymui, bet ir elektrinės pavaros įrengimui.

Atidarius pakeliamas duris, jos turi laisvai tilpti po lubomis. Renkantis varstomus vartus, būtina turėti papildomą vietą priešais garažą arba patalpos viduje, kad atidarytumėte duris.

Pasirinkto modelio išvaizda turėtų atitikti fasado dizainą ir atitikti šiuolaikinius estetinius reikalavimus. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į dažų, skirtų ne tik dekoravimui, bet ir metalinių elementų apsaugą nuo korozijos, kokybę.

Jei garažas yra namo konstrukcijos dalis, durys turėtų turėti geras izoliacines savybes tiek temperatūros, tiek triukšmo atžvilgiu. Kita vertus, atskirai stovinčiuose garažuose sekcinės durys neturi taip apsaugoti nuo šilumos nuostolių, nes tokie garažai paprastai nėra šildomi.