verslo pradziaPradėjote verslą, įkūrėte ir užregistravote savo individualią įmonę ir kelis metus sėkmingai vykdėte veiklą? Individuali įmonė turi ir privalumų (nereikia minimalaus pradinio kapitalo, savininku gali būti vienas asmuo ir dirbti pats vienas nesudarant darbo sutarties, apskaita vedama supaprastinta tvarka), bet turi ir trūkumų (tas pats asmuo negali būti kitos įmonės savininku, įmonės turtas nėra atskirtas nuo savininko asmeninio turto, negalimas kapitalo pritraukimas).

Todėl, verslui augant ir plečiantis, verslo savininkui kartais tenka priimti sprendimą dėl įmonės pertvarkymo į uždarąją akcinę bendrovę. Ši verslo forma suteikia kur kas platesnes veiklos galimybes – galima pritraukti papildomą kapitalą, asmeninis turtas yra atskirtas nuo įmonės turto ir kt.

 

Kaip vyksta pertvarkymo procesas?

Nuo ko reikia pradėti, nusprendus reorganizuoti individualią įmonę į uždarąją akcinę bendrovę? Pirmiausia, būtina surinkti visus tam reikalingus dokumentus. Jų yra nemažai – tai yra savininko pasas ir gyvenamosios vietos deklaracija, individualios įmonės nuostatai, rejestro duomenys, įmonės registracijos pažymėjimas ir kt. Toliau, pildomos atitinkamos Juridinių asmenų registro formos, skelbiama apie įmonės reorganizaciją spaudoje, sutvarkyti dokumentai teikiami Juridinių asmenų registrui, ir daroma daugybė kitų žingsnių – ruošiami įmonės įstatai, gaunama banko pažyma apie įmonės sąskaitoje esančius pinigus, dokumentai nešami tvirtinti notarui ir taip toliau.

Kaip matote, įmonių pertvarkymas į UAB nėra itin sudėtingas, bet nėra ir paprastas, kaip „dukart du“. Kaip nepasiklysti biurokratinėse džiunglėse ir institucijų koridoriuose?

 

Iš Individualios Įmonės į UAB? Pasinaudokite profesionalų pagalba

Jei nusprendėte pertvarkyti įmonę ir pakeisti jos statusą, reorganizacijos metu neeikvokite savo laiko ir energijos – patikėkite su reorganizacija susijusius rūpesčius profesionalams, t.y. bendrovėms, kurios specializuojasi teikdamos būtent tokias paslaugas ir žino, kaip greitai, efektyviai ir sklandžiai sutvarkyti visą šį reikalą.

Įmonės statuso keitimas, individualios įmonės reorganizacija į uždarąją akcinę bendrovę yra pakankamai dažnas dalykas, o žmonėms, kurie su tuo susiduria pirmą kartą, gali užimti gana daug laiko. Būtent todėl rinkoje veikia bendrovės, kurios specializuojasi teikiant tokias paslaugas ir gali padaryti tai už jus.

Susiraskite patikimus partnerius – tokias paslaugas teikiančią bendrovę. Šie žmonės rūpinsis įmonės pertvarkymu nuo pradžios iki pabaigos. Jums nereikės rūpintis dokumentų kopijomis, laukti eilėse pas notarą ar pildyti įvairiausias anketas. Savo laiką galėsite skirti tiems dalykams, kurių niekas kitas už jus nepadarys – savo verslui, savo šeimai, savo artimiesiems ar tiesiog pačiam sau.