Apie fizinio asmens bankrotą sklando labai daug mitų. Vienus paneigti lengva ir tam net nereikia specialistų konsultacijos bei pagalbos. Tuo tarpu kiti yra ne iš piršto laužti ir norint įsitikinti, kad jie tikrai mitai – reikalinga konsultacija su profesionalu. Fizinio asmens bankroto įstatyme labai tiksliai nurodyta kas gali bankrutuoti ir ką tai reiškia. Norėdami Jums padėti kiek paprasčiau perprasti reikalingą informaciją – susisteminome medžiagą ir ją pateikėme žemiau.

fizinio asmens bankrotas

Skaitykite, domėkitės ir jeigu reikia – bankrutuokite.

  1. Bankrutuoti gali visi?

Bankrutuoti gali tikrai ne visi. Daugelis žmonių galvoja, kad tai yra labai paprasta, tačiau tikrai ne. Bankrutuoti gali tik tas, kuris atitinka nurodytus reikalavimus. Šiuo metu reikia būti skoloje minimaliai 25 MMA.

  1. Ar bankroto metu nurašomos visos skolos?

Fizinio asmens bankroto įstatyme nurodoma, kad bankroto metu nėra nurašomos visos skolos, kadangi teismas nurodo konkretų išmokėjimo planą. Tiksliai nurodoma kokią pinigų sumą reikia gražinti ir taip pat, kokia bus nurašyta. Kiekvienu atveju nurodoma vis kita suma.

  1. Galima sėkmingai bankrutuoti be teisininko?

Bankroto metu būtina reguliariai pasitarti su teisininku, kuris gali padėti galutinai gauti kuo geresnę situaciją. Kadangi šiuo metu bankrutuoti padeda daugelis teisininkų – pagal savo poreikius nesunkiai atrasite tai, kas Jums puikiai tinka.

  1. Bankrotas negalimas visiems?

Bankrutuoti turi teisę visi, kurie atitinka nurodytus reikalavimus. Tikrai nereikia galvoti, kad bankrotas galimas tik tiems, kurie turi kokią nors įtaką ar panašiai. Teismas vyksta nešališkai ir kiekvienu atveju situacija yra įvertinama individualiai.

  1. Bankrotas yra greitas ir paprastas procesas?

Bankroto metu atliekama sudėtinga procedūra, kuri reikalauja laiko. Kadangi kiekvienas asmuo stengiasi gauti kuo patrauklesnes pinigų grąžinimo bei nurašymo sąlygas – naudinga apsišarvuoti kantrybe ir kuo daugiau prisidėti prie sėkmingos bylos.

Fizinio asmens bankroto įstatyme nurodoma, kad bankrutuoti gali visi kuriems tik iškilo finansinės problemoms. Svarbiausia yra kuo skubiau įvertinti situaciją bei kreiptis į atsakingus asmenis.