Dengti stogus tenka ne taip jau dažnai. Kai ateina laikas šiam darbui, norime viska padaryti maksimaliai papratai ir sklandžiai. Skirtingos stogų dangos turi tik joms būdingus privalumus ir trūkumus. Šiandien kalbame apie bituminę stogo dangą ir jos stipriąsias savybes. Kokiais atvejais ji tinka labiausiai ir kokiems statiniams.

Patrauklios techninės savybės

Pirmiausia išsiaiškinkime kas yra bituminė danga. Paprastai tariant tai yra langstus ir plonas bitumo suoksnis su išoriniu smulkių akmenėliu sluoksniu kuris suteikia paviršiui išvaizdą ir padidina atsparumą aplinkos poveikiui. Bituminė danga turi vieną paprastą savybę dėl kurios yra tokia populiari. Šią medžiagą galima panaudoti visų tipų statinių stogams. Kadangi spalvų pasirinkimas yra didelis, ją galima pritakyti ir naujiems ir seniau pastatytiems statiniams. Kaip ir kitos statybinės paskirties medžiagos dabar bituminė stogo danga internetu užsakoma dažniausia.

Bituminė danga išsiskiria iš kitų tuo, kad ją tvirtinant turime minimalų kiekį sujungimų ir nereikalingi jokie tvirtinimo elementai. Pavyzdžiui skardai į vieną kvadratinį metrą reikia 8 medsraigčių, kitoms dangoms panašiai. Kiekviena skylutė dangoje reiškia rizika kad kažkuriuo metu ateityje pro jas ims skverbtis vanduo, tuo tarpu su bitumine danga visų šių galimų problemų jūs išvengsite.

Greitas ir paprastas darbas

Skirtingai nuo kitų medžiagų, bituminę dangą galima apdirbti elementariais įrankiais, pavyzdžiui plieniniu peiliuku. Uždengti stogą su bitumine daga gali ir vienas žmogus. Žinoma, tai užtruks ilgiau bet tie kuriems svarbiau yra sutaupyti, tai vertina.

Bituminė danga gali būti dvijų tipų – bituminė čerpelės arba rulonai. Jeigu šerpes dengti užtrunka ilgai tai kloti bituminę dangą rulonais galima labai greitai. Ant paruošto apšiltinimo sluoksnio iš karto klojamas sluosnis ir vėliau apdailinami kraštai. Šiuo metu yra populiarūs veno aukšto namai kurių stogas yra vienašlaitis plokščias. Tokiams stogui su parapetais nelabai aktualu kaip atrodys danga nes jos paprasčiausiai nesimato, na gerai, matosi bet tik iš vienos pusės.

Dėl šios priežasties žmonės renkasi bituminę dangą nes kai nėra aktualus išvaizdos klausimas belieka orientuotis tik į ilgą tarnavimo laiką ir stogo dangos mažą kainą. Rinkdamiesi bituminę dangą, abu šiuos privalumus ir gaunate.