Didžioji tėvų dalis nė nenumano, ką jų vaikas veikia internete. „ Ieško žaidimų, juos žaidžia, žiūri filmukus“ – daugelis atsakytų. Tačiau vaikas yra lengviausiai paveikiamas įvairių reklamų, skelbimų ir kvietimų. Žaismingas, spalvotas ir dar judintis pasiūlymas paspausti ir gauti nemokamą geriausią žaidimą, pamatyti juokingiausius vaido klipus sugundo ne vieną mažametį ar nepilnametį.

internetasJau ne kartą esame girdėję, kad elektroninių prietaisų virusai žaibiškai plinta internetinėje plotmėje. Jų „šaltinis“ yra neaiškios svetainės, neaiškaus turinio ir siuntėjo elektroniniai laiškai, reklamos teigiančios, kad esate vienas iš tūkstančio, kuris laimėjo naujutėlį telefoną. Vieni vartotojai sąmoningai supranta apgavystes, tačiau kiti vis dar pasitiki internete plintančia klaidinga ir užkrėsta informacija. Atsisiuntimai taip pat yra vienas iš būdų, kaip virusui patekti į jūsų naudojamus elektroninius įrenginius. Dažniausiai tokių atsisiuntimų „autoriai“ yra vaikai, kurie siunčiasi žaidimus, vaizdo klipus, nuotraukas, atidarinėja reklamas. Ne paslaptis, jog virusas ne tik negrįžtamai sunaikina ar ištrina jūsų saugomus duomenis įrenginyje, tačiau juos gali perduoti ir kitiems vartotojams, paviešinti  asmenines nuotraukas, dokumentus, sutartis. Tad net ir nekaltas vaiko spustelėjimas internete gali pridaryti rimtų nemalonumų jums ir jūsų asmeninei informacijai. Siekiant to išvengti yra diegiama vaikų apsauga telefone (antivirusinė), kompiuteriui ar planšetei. Antivirusinės ne tik aptinka virusus, bet juos ir šalina, kontroliuoja žaidimų atsisiuntimus bei neleidžia atsidaryti virusai užkrėstų svetainių. Viena iš šiuo metu populiariausių ir moderniausių antivirusinių programų yra eset mobile security  Moderni ji tuo, kad programa dirba ne tik su virusai, bet ir seka vaiko veiklą internete, apsaugo naršymą internete ir prileidžia prie tokių programėlių, kurios atitinka nurodytą amžiaus ribą.

Antivirusinė telefonui, kompiuteriui ar planšetei apsaugo ne tik nuo internetinių virusų, bet ir nuo nesaugau vaiko bendravimo su nepažįstamais internete. Kaip jau minėjome – mažamečiai ir nepilnamečiai yra paveikiausi įvairioms reklamoms, o taip pat ir kvietimams. Kiekvienas suaugęs internete gali apsimesti vaiku, kuris jūsų atžalai siūlo susitikti lauke ir kartu pažaisti. Didžioji tokių kvietimų dalis baigiasi tragiškai. Eset mobile security jums pateikia tikslią vaiko veiklos ataskaitą internete, tad visada galite matyti kada, kur ir kaip naršė jūsų atžala. Tai gali pasirodyti kiek globėjiška, tačiau sekti mažųjų veiklą yra būtina, kadangi mes dažnai kažkuo nesirūpiname, kol tai nenutinka. Modernios apsauginės programos taip pat nustato ir vaiko buvimo vietą, tad jūs visada būsite užtikrinti, jog vaikas grįžo namo ar tikrai yra svečiuojasi pas draugus.

Vaikams internetas gali pasirodyti itin draugiškas ir daug siūlantis, tačiau svarbu laiku užtikrinti pasiekiamos informacijos saugumą ir sumažinti įvairių nelaimių riziką.