Pandemijos metu darbo ieškančių asmenų skaičius portaluose nepasikeitė, tačiau laisvų darbo vietų skaičius sumažėjo 15–20 proc. Įmonės, priverstos mažinti ar sustabdyti savo verslą, nesamdo naujų žmonių, nes jos turėtų išlaikyti savo darbuotojus.

Tuo pačiu metu vis dar lengva rasti IT specialistų. Būtent IT įmonės pasirodė esančios labiausiai pasirengusios nuotoliniam darbui didelei daliai savo darbuotojų. Jei verslo procesams perkelti į nuotolinį režimą daugumai organizacijų reikia mažiausiai savaitės – parengti paskirstytos komandos sąveikos technologijas, derinti serverio pajėgumus – tai IT pramonėje šis formatas anksčiau buvo aktyviai naudojamas, daugeliu atvejų. Pertvarkai nereikėjo didelių papildomų pastangų ir investicijų. Be to, masinis kitų ekonomikos sektorių įmonių perėjimas prie virtualaus darbo IT įmones užplūdo naujais užsakymais.

Dabar palyginti lengva rasti darbuotojų norinčių dirbti maisto prekių mažmeninėje prekyboje, logistikoje, farmacijoje. Staigios mokyklinės atostogos padidino auklių ir auklėjimo paslaugų paklausą.

Sukrėtimai visada lemia labai rimtą ekonomikos pertvarką, kai kurios profesijos praranda savo aktualumą ir tampa praeityje, o kitos, priešingai, atsiranda arba įgyja naujų galimybių. Nauja tikrovė parodė, kad išorinės aplinkybės dažnai yra nenuspėjamos, o kartais darbuotojų lojalumas yra vienintelis dalykas, galintis išlaikyti verslą.

Ir sunkiu metu yra daug būdų pagerinti atmosferą komandoje, kai žmonės keičiasi, suserga ar tiesiog dėl susiklosčiusių aplinkybių keičia darbą, todėl šioje vietoje labai svarbi profesionali personalo atranka. Komanda turi suprasti, kur ji eina, kokie yra tikslai ir kas jau pasiekta. Tai visada buvo svarbu, tačiau pandemijos metu šio veiksnio svarba padidėjo – padidėjusį nerimą galima pašalinti tik skaidrumu ir aiškiai suprantant bendrą komandos misiją.
COVID-19 pandemija labai sukrėtė visų šalių ekonomiką ir padarė didelę įtaką šiuolaikinei verslo vizijai. Todėl vykdant personalo atrankas dažnai užduodami su pandemija susiję klausimai ir stebima kandidatų reakciją kaip elgtųsi darbuotojas patekęs į neeilinę situaciją.