nauja uabVerslą juridinio asmens vardu pradeda ne kiekvienas. Dažnu pasirinkimu tampa ir individuali veikla, kuri registruojama gerokai paprasčiau. Bet, specialistų teigimu, nereikia pamiršti, kad tarp šių variantų yra kardinalių skirtumų – tiek privalumų, tiek ir trūkumų. Taipogi daroma nemaža klaida, kuomet nesistengiama apeiti didžiulių išlaidų veiklos registravimo metu. Tai ypatingai liečia juridinių asmenų steigimą. Naujos įmonės registruojamos vis rečiau t.y. jos dažniau perkamos iš kitų rankų. Tai palengvina veiklos įteisinimo procesą tiek laiko taupymo, tiek ir finansų atžvilgiu. Šiuo metu įsigyti juridinį asmenį siūlo ne vienas pardavėjas, tačiau ne kiekvienas iš jų yra sąžiningas, o tuo susirūpinti turėtų tie, kurie galvoja apie verslo pradžią.

Reikia turėti galvoje, kad Lietuvoje yra nemažai paprastų verslininkų, kurie tiesiog nori atsikratyti žlungančiu verslu. Dėl to internete galima pamatyti daug privačių pasiūlymų, kuriuose siūloma įsigyti įvairius juridinius asmenis. Verslo naujokams apie tokius pirkinius nereikia svajoti – jiems reikia rinkti visai ką kitą. Minėtieji nesėkmingi verslininkai gali įsiūlyti tokius juridinius asmenys, kurie turi neužbaigtų reikalų – skolų ar sudarę kažkokias ilgalaikes sutartis. Tai gali būti kažkokie įsipareigojimai. Jų tikrai perimti nenorėsite.

Įmonių pirkimo atveju, visada reikia žvalgytis į tuos pardavėjus, kurie turi puikius atsiliepimus. Tai yra teisines paslaugas siūlantys paslaugų teikėjai. Jie parduoda įmones, jas registruoja, teikia įvairias teisines konsultacijas ir ne tik. Norint pradėti verslą juridinio asmens vardu, jums reikėtų kreiptis būtent į juos. Esmė tame, kad jų siūlomos įsigyti įmonės kainuoja viso labo keletą šimtų eurų. Didesnę sumą išleistumėte jeigu įmonę registruotumėte patys ir pagal visus teisinius niuansus. Tad, pirkimas iš tokių pardavėjų kardinaliai sumažins jūsų išlaidas.

Kaip bebūtų, nauja UAB ar kita įmonė turėtų būti perkama atsižvelgiant į tam tikrus aspektus. Kaip jau minėta, perkama įmonė negali turėti jokių skolų. Tad, prieš perkant ją, įsitikinkite, kad su ta įmone viskas yra gerai. Tiesiog jums reikia rinktis tokius juridinius asmenis, kurie neturi veiklos istorijos. Tai gali būti naujai registruotos įmonės ir tiek.